Archiv: Květen 2016

Obrazy nevidomé výtvarnice

Nevidomá výtvarnice Lea přichází poprvé s výstavou Barevné dobrodružství noci do Hradce Králové.

Benjamín chystá kalendář

Krnovskému Benjamínu chybí na chystaný kalendář ještě asi 55 tisíc korun.

MOTORKÁŘI VYBRALI PRO NEMOCNOU KAROLINKU PŘES DVACET TISÍC KORUN

O VÍKENDU se v prostorách rekreačního areálu Zálesí u Budišova nad Budišovkou uskutečnil už pátý ročník oblíbeného srazu Moto Hadinka 2016.

V BRNĚ PARKUJE KAVÁRNA POTMĚ

OBSLUHUJÍ NEVIDOMÍ ČÍŠNÍCI. Dát si kávu a přitom přispět zrakově postižením mohou Brňané na náměstí Svobody. Od pondělka tam parkuje Kavárna POTMĚ, kterou připravil Nadační fond Světluška.

Hlavní hygienik ČR: Také v letošní sezóně sledujeme kvalitu vody ke koupání

S příchodem letních měsíců začíná opět sezóna koupání ve volné přírodě. Také letos budou hygienici kontrolovat kvalitu vody v přírodních a umělých koupalištích i v přírodních biotopech, což jsou vodní nádrže – koupaliště vybavená systémem přírodního způsobu čištění vody.

Zkušenosti s alkoholem má téměř polovina 15letých gymnazistů

Téměř polovina patnáctiletých gymnazistů má zkušenosti s pitím alkoholu. Vyplývá to z průzkumu mezi více než 4000 studenty gymnázií, který provedli psychologové z filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Podle odborníků se v České republice také zvyšuje procento studentů, kteří mají zkušenost s cigaretami a marihuanou.

Pákistánský premiér Šaríf podstoupil v Londýně operaci srdce

Pákistánský premiér Naváz Šaríf dnes v Londýně podstoupil operaci srdce. Dnes to podle agentury Reuters oznámila Šarífova rodina s tím, že premiér podobný kardiochirurgický zákrok absolvoval podruhé za posledních pět let.

V EU předloni na předávkování drogami zemřelo nejméně 6800 lidí

Nejméně 6800 lidí zemřelo v roce 2014 v Evropské unii na předávkování drogami, což představuje oproti předcházejícímu roku nárůst. Ve své výroční zprávě o tom dnes informovalo Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA).

Přátelé působí jako přírodní morfin

Dobrovolníci, kteří při vědeckém experimentu delší dobu vydrželi bez problémů nepříjemnou situaci, se mohli pochlubit vyšším počtem přátelských vztahů. Přátelé nám totiž pomáhají snášet bolest a bojovat proti depresi. Jsou jakýmsi druhem přírodního morfinu. I když k takovému závěru můžeme dospět na základě zkušeností, má to i své vědecké odůvodnění, píše list Corriere della Sera.

Kdy se u zubaře platí doplatek?

Co vlastně hradí pojišťovna u zubaře tak, aby pacient nemusel platit doplatek? Je snad v pořádku, že za plombu nebo za injekci na umrtvení musím platit, ačkoli jsem si našel zubaře, který má smlouvu s pojišťovnou? Odpovídá VZP.