Archiv: Červen 2016

Co dělat při nespavosti uprostřed noci

Jde o frustrujícím způsobem běžný scénář. Snadno usnete v době, kdy si večer jdete lehnout, jen abyste se vzbudili ve dvě nebo ve tři hodiny ráno. A až po půl hodině nebo ještě víc zírání do stropu se vám konečně znovu povede usnout. Tato nespavost uprostřed noci se občas stane prakticky každému. Podle lékařů jde o běžnou reakci odpovídající na stres, napsal list The Wall Street Journal.

SVS zablokovala prodej falešného sýra

Veterináři uložili firmě Kovář plus z Podolí na Uherskohradišťsku rekordní pokutu 2,5 milionu korun. Společnost přeprodala nejméně 106 tun náhražky sýra, která byla označena jako třicetiprocentní eidam. Mléčný tuk byl ve výrobku nahrazen rostlinným.

Léky na recept přes web? Prý to prospěje seniorům

Trojice internetových lékáren v čele s jedničkou Lekarna.cz se zformovala, aby prosadila umožnění prodeje léků na recept přes internet. Jejich Česká asociace provozovatelů internetových lékáren (ČAPIL) začne jednat s poslanci o změně zákona.

Sedm nejvyšších vrcholů padlo. Česká kniha rekordů má další zápis

Sedm vrcholů sedmi nejvyšších českých pohoří bylo dobyto. Ekvivalent více než 22 maratónů, necelých 1000 kilometrů bylo uběhnuto. Další projekt na podporu vozíčkářů byl dokončen. Ale úplný konec ještě nenastává.

Magistrát spustil mapu bezbariérovosti

Online mapa budov a veřejných prostranství ukazuje, kam se dostanou i vozíčkáři. Zatím obsahuje asi 300 lokalit, počet by měl každý měsíc vzrůstat o desítky.

Letošní štafeta na vozíčcích zlomila rekord

Letošní čtyřiadvacetihodinová štafeta na vozících Spolku Trend vozíčkářů Olomouc zlomila rekord. Na trati dlouhé 250 metrů se totiž od páteční deváté hodiny ranní za 24 hodin vystřídalo 546 účastníků.

Mám ID 3. stupně. Mohu si přivydělat?

Dotaz:
Mám invaliditu 3. stupně. Mohu si přivydělat a pracovat na 4h denně v chráněné dílně nebo jako hlídač? Zůstane mi celá ta finanční částka 3. stupně invalidity nebo mi ji mohou snížit což bych nerad. Šel bych do práce na zkrácený úvazek jen tehdy, když mi zůstane 3. stupeň invalidního důchodu.

Odškodňování bolesti, pracovních úrazů a nemocí z povolání bude fungovat lépe a přesněji

Novela nařízení vlády o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, kterou 27. 6. na svém jednání schválila vláda, zpřesňuje systém odškodňování a vyvažuje dosavadní nesrovnalosti, jež mohly vyvstat při hodnocení konkrétních případů.

Student ČVUT vyvinul glukometr, který spolupracuje se smartphonem

Student Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (FEL ČVUT) Marek Novák vyvinul glukometr v podobě kreditní karty, který měří hladinu cukru ve spolupráci s chytrým mobilním telefonem.

Mighty Sounds nemusí díky rozhodnutí NSS platit pokutu za hluk

Pořadatelé táborského hudebního festivalu Mighty Sounds nemusí platit pokutu z roku 2012 za překročení hlukových limitů. Nejvyšší správní soud (NSS) v Brně předchozí rozhodnutí krajského soudu zrušil. ČTK to řekla produkční festivalu Markéta Štěchová.