Archiv: Červenec 2016

Parkinson mě nepřemůže

Vždycky byla aktivní člověk, a nic se na tom nezměnilo, ani když onemocněla. Protivníkem je pro ni nejen nemoc, ale také »úřední šiml«.

Likvidují bariéry v chodnících

V Hustopečích na Břeclavsku myslí na postižené. Město připravilo projekt „Bezbariérové trasy 2016“, kterým naváže na úpravy chodníků a parkovacích míst provedené v předchozích letech.

Přes sto tisíc korun předčasně narozeným

Senioři s pomocí slováckého senátora podpořili projekt Malé mimi

Znojmem projel cyklistický peloton Tour de Franz

Malý charitativní cyklistický peloton Tour de Franz, který má namířeno do Vatikánu za papežem Františkem, projel také královským městem na Dyji.

Dobře zlomený vozíčkář je pro firmu požehnáním

Mnoho postižených potřebuje jenom impulz do života. A taky slušnou práci, říká šéf sdružení Cesta za snem Heřman Volf

Péči o blízké je možné „vyměnit“ za práci, do nároku na důchod se započítá

V posledních letech se rozrůstá generace lidí, kteří se dostávají do takřka neřešitelné situace, neboť jim ještě „neskončila“ péče o nezaopatřené děti, a zároveň musí pečovat o stárnoucí rodiče či příbuzné.

Pavel Děcký se stal vicemistrem ČR

Velkého sportovního úspěchu dosáhl frenštátský handicapovaný sportovec Pavel Děcký, který kromě toho, že se věnuje sportovní střelbě, již zhruba deset let závodí na handbiku, což je speciálně upravené kolo pro vozíčkáře.

Přírodní prostředky léčí plísně nohou

Mykóza nohou je nejen nepříjemná, ale zároveň je i varovným signálem, že se s vaším organismem něco děje. Když se podaří kolonii plísně trichophyton usadit mezi prsty, znamená to, že je oslabený imunitní systém. Pomoci mohou i přírodní prostředky.

Infarkty v létě? Spíš kolapsy, tvrdí lékaři

Lůžka vyškovského interního oddělení jsou v současné době téměř plná. Lékaři hospitalizují množství pacientů s potížemi způsobenými horkem.

Je pravda, že si držitelé průkazu ZTP nebydlící v Praze, musí koupit jízdenku?

Dotaz:
Prosím vás, je pravda, že pokud nejste z Prahy a jedete tramvají, autobusem nebo metrem a máte průkaz ZTP, musíte si koupit jízdenku?