Daily Archives: 1.7.2016

Mám CHOPN 4. stupně. Mohu si požádat o průkaz ZTP?

Dotaz:
Mám chopn 4. stupně. Můžu si požádat o průkaz invalidy abych měl nárok na používání značky stání pro invalidy. Kde se o tuto žádost žádá?

Hradecké dny sociální práce se zaměří na péči v rodinném prostředí

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Ústavem sociální práce Univerzity Hradec Králové pořádá mezinárodní vědeckou konferenci XIII. Hradecké dny sociální práce, která proběhne 23. a 24. září 2016 již tradičně na půdě univerzity. Pro letošní rok bylo zvoleno téma Podpora člověka v jeho přirozeném prostředí, zájemci o aktivní účast se mohou hlásit už nyní.

V sobotu proběhl už patnáctý ročník kravařské charity

Už popatnácté v historii v Kravařích proběhla charitativní akce Pomozte postiženým dětem. Sobotní program tradičně odstartoval na místním fotbalovém hřišti. Hlavní dění se následně přesunulo do nedalekého Buly centra.

Veterináři nařídili vrátit dvě tuny kebabu do Německa

Veterináři zajistili v Praze a v Dubí na Teplicku dovezený kebab s nepovolenými stabilizátory. Zásilky o celkové hmotnosti skoro dvou tun vrací do Německa.

Tichý dárce pomáhá

Výtěžek z projektu Tichý dárce, který pořádá společnost Tichý svět, podpoří tlumočnické služby na podzimním festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením. Pátý ročník celorepublikového festivalu Týden komunikace osob se sluchovým postižením se uskuteční od 24. 9. do 2. 10. 2016.

Ozonová díra se podle vědců po letech zvětšování začíná zacelovat

Ozonová díra se po letech zvětšování zřejmě začíná zacelovat. Vyplývá to z výzkumu týmu přední odbornice na tuto problematiku Susan Solomonové, podle kterého byla díra loni v září oproti roku 2000 menší o čtyři miliony kilometrů čtverečních, což je kupříkladu více než rozloha Indie.

Otec holotropního dýchání Stanislav Grof slaví 85. narozeniny

Americký psychiatr českého původu Stanislav Grof, který 1. července oslaví pětaosmdesátiny, je považován za otce holotropního dýchání v západní medicíně. Tato metoda řízeného zrychleného dýchání při hudbě, která navazuje na praktiky přírodních civilizací, šamanů či jogínů, umožňuje dostat se bez požití psychedelických látek do běžně nedostupných oblastí lidské psychiky.

Fakultní nemocnice Ostrava buduje denní stacionář pro psychiatrii

Ve Fakultní nemocnici Ostrava vzniká denní stacionář psychiatrického oddělení. Zařízení by mělo pomoci lidem v závěrečné etapě léčby. Usnadnit má přechod hospitalizovaného pacienta do následné ambulantní péče, řekl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.