Daily Archives: 7.7.2016

Nová část Jedličkova ústavu vyjde na 230 milionů

Nová stavba v rámci Jedličkova ústavu na Vyšehradě vyjde na 230 milionů korun. Původní odhady se pohybovaly kolem 80 milionů korun. Mladí lidé s handicapem by se v nových prostorách mohli podle představ Jedličkova ústavu vzdělávat pro práci zvukařů a střihačů. Rada hlavního města projekt posoudí a zváží, zda takovou sumu investovat.

Korunu nasadí vítěz

Svatováclavskou trofej letos získá při 4. ročníku Handy Cyklo Maratonu nejrychlejší tým

Charita má sociální automobil, pečovatelky doveze ke klientům

Potřebám charitní sociální služby – aby se pečovatelky, osobní asistentky, zdravotní sestry či lékařky dostaly včas ke svým klientům – bude sloužit nový automobil, který získala v závěru června Oblastní charita Pelhřimov.

AFP: Korejská Sooam Biotech zajistí domácí mazlíčky „navždy“

Nechat pobíhat své domácí mazlíčky po oploceném trávníku v západní části Soulu za 100.000 dolarů není zrovna levný špás, ale jejich majitelé alespoň přesně vědí, co za to získají.

Letošní rok je pro zvýšený výskyt klíšťat mimořádně příznivý

Letošní rok je podle odborníků mimořádně příznivý pro výskyt klíšťat. Doposud panovaly ideální teploty a dostatečná vlhkost. A právě počasí v největší míře výskyt a rozmnožování klíšťat ovlivňuje.

BESIP: Při dopravních nehodách zemřelo loni 68 cyklistů

Při dopravních nehodách zemřelo loni 68 cyklistů, o 11 víc než předloni, a 394 bylo těžce zraněno. Z 68 usmrcených jich 56, tedy 82 procent, nemělo přilbu. Ta je sice povinná jen pro děti a dospívající, odborníci ji ale doporučují i dospělým.

Slovenský herec Labuda po kolapsu skončil v nemocnici

Známý slovenský herec Marián Labuda ve středu zkolaboval a byl hospitalizován v jedné z bratislavských nemocnic. Napsal to list Nový čas. Příčina zdravotních potíží jednasedmdesátiletého filmového a divadelního herce není známá.

Před 25 lety zemřel jasnovidný kněz a léčitel František Ferda

Známý léčitel a katolický kněz František Ferda, který zemřel před čtvrt stoletím, 8. července 1991, své jasnovidné schopnosti prý odhalil za pobytu ve vězení.

Podvýživa ve vyspělých zemí postihuje seniory

Podvýživa se netýká jen méně vyspělých zemí: v Evropě nemá dostatečnou výživu více než 33 milionů osob. Týká se to především starých lidí, kteří žijí sami nebo trpí chronickými chorobami. Zhruba každý druhý senior, který je hospitalizován, je podvyživený, píše italský deník Corriere della Sera.

Vláda podpořila snížení věkové hranice pro kastraci

Vláda dnes podpořila novelu snižující věkovou hranici pro kastraci z 25 na 21 let, proti níž měla námitky ombudsmanka Anna Šabatová. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) uvedl, že kastrace se budou provádět na žádost pacienta.