Daily Archives: 8.7.2016

Nevidomá sochařka vystavuje v Novém Jičíně

Pozoruhodnou výstavu soch nevidomé autorky připravilo novojičínské muzeum. Hliněná a bronzová díla Marianny Machalové Jánošíkové zobrazují především ženské postavy a mateřství.

Kino bez bariér využívá na festivalu v Karlových Varech zhruba sto vozíčkářů

Zhruba sto vozíčkářů využívá při letošním 51. ročníku Mezinárodním filmovém festivalu služeb projektu Kino bez bariér, které je součást festivalu již šestnáctým rokem.

„Být nevidomým rodičem není žádný problém,“ říká Ondřej Lusk

Jedenatřicetiletý Ondřej Lusk žije v Praze už sedmnáct let. „Život ve velkém městě je pro nás v mnohém jednodušší a i bezpečnější než život na malé vesnici,“ říká nevidomý Pražan.

Neslyšící z padesáti zemí světa dorazí na módní přehlídku

Letošní World Fashion Show pořádá přeloučský Klub umění. Tato světová přehlídka neslyšících je součástí šestnáctého ročníku Miss & Mister Deaf World – Europe – Asia. Přehlídka se bude konat tuto neděli od tří hodin na Perštýnském náměstí v Pardubicích.

Vypadá to, že v Brně selhala gravitace…

Tak to je snaha!. Skoro to vypadá, že na paralympijské hry do Ria chce každý… Týden, co týden se konají závody handicapovaných atletů a situace na bojišti se mění každým okamžikem. A to k potěše pardubických příznivců.

Na plzeňském narozeninovém koncertě skupiny Lucie se pomáhalo

Členové kapely Lucie i jejich fanoušci si před plzeňským narozeninovým koncertem 17. června do svého chytrého telefonu stáhli aplikaci EPP Pomáhej pohybem. Díky ní může každý člověk po celý rok během svých sportovních aktivit sbírat body, které pak Nadace ČEZ převede ve finanční příspěvek pro veřejně prospěšné projekty.

Letošní neziskovkou jsou Chodící lidé

Je jedno, jaký máte handicap, hlavní je, aby vás okolí bralo takové, jací jste. Každý rok se na filmovém festivalu objevuje nějaká nezisková organizace. Loni to byla Aliance žen s rakovinou prsu. Letos do Karlových Varů přijeli Chodící lidé, kteří jsou od roku 2011 jednou z mnoha aktivit organizace Sirius.