Daily Archives: 14.7.2016

Robotická protéza „Luke“ inspirovaná Hvězdnými válkami míří na trh

umela-ruka-roboticka

Jedna z technologicky nejpokročilejších protéz na světě putuje do volného prodeje. Ruka přezdívaná „Luke“ podle hrdiny z filmové sci-fi Hvězdné války Luka Skywalkera, jež disponoval podobným modelem, by měla být volně k dostání na sklonku letošního roku.

Imobilní občan Václav Kolín má díky daru Města Ostrov vlastní speciálně upravené vozidlo

Dar 50 000 korun, který obdržel imobilní občan Václav Kolín od města Ostrov v polovině května, a který byl doplněn druhým finančním darem od nadace Agel, taktéž ve výši 50 000 korun, byl po téměř dvou měsících použit na dobrou věc.

„Nažhavte“ EPP a pomozte handicapovaným lyžařům brázdit svahy i v létě

Monoski Zlín je neformální sdružení nadšenců a přátel handicapovaných, které zajišťuje společné výlety do přírody a za sportem. Dobrovolníci, z nichž většina má instruktorské kurzy, brázdí se svými svěřenci svahy na monoski. Teď by rádi přidali další letní aktivitu. Ke speciálnímu „horskému kolu“ jim můžete pomoci i vy.

Nestával má dvě stříbra ze světových her

Šestnáctiletý plavec na vozíku uspěl na 50 metrů znak a sto metrů prsa

Díky Audienci chtějí zaplatit zařízení pro nemocné dívky

Pro divadlo nevšedními prostory se stane Vinařský dvůr v Němčičkách na Břeclavsku. Že jde o událost s přesahem z tamního regionu, dosvědčuje název hry i obsazení: Audience od Václava Havla v podání členů divadelního spolku Kašpar Jakub Špalek a Jan Potměšil.

Návštěvníci benefičního autosalonu darovali 100 tisíc korun

Diakonie Západ pořádala poslední červnový víkend charitativní akci. Zhruba 2000 lidí, kteří na benefiční autosalon za nákupním centrem Plaza Plzeň zavítali, přispělo 100 tisíc korun.

Návštěva policistů

„Myslel jsem si, že policajti jsou zlí, ale dnes jsem poznal, že v případě potřeby bych se na ně mohl obrátit“, hodnotil jeden z našich klientů návštěvu Městské policie VM v Sociální rehabilitaci KROK pro mentálně postižené Diakonie ČCE Valašské Meziříčí.