Daily Archives: 16.7.2016

Nový fenomén? Sociální služby načerno

Senioři a zdravotně postižení jsou nejčastěji cílem podnikavců, kteří provozují sociální služby bez oprávnění. Kraj zaznamenal v poslední době nárůst počtu takových subjektů, kteří zneužívají důvěry a nevědomosti laické veřejnosti i zranitelnosti lidí potřebujících péči.

Neplatíte mi asistenta, je to diskriminace, žaloval student stát

Rodina dnes 16letého Erika, jenž trpí určitou formou autismu, žaluje ministerstvo školství kvůli diskriminaci. Ačkoliv měl chlapec podle speciálních pedagogů dostat ve škole plně placeného asistenta, krajský úřad rozhodl, že jej proplatí jen ze čtvrtiny. Zbytek rodina platila sama.

Pomohli dívce i zvířatům

Šek na 110 tisíc korun převzali rodiče pětileté Evy Kopečkové z Pohořelic postižené mozkovou obrnou. Stala se totiž absolutním vítězem projektu Energie ze sousedství, který před časem spustila společnost Armex Energy.

Nakazit se klíšťovou encefalitidou můžete i pitím nepřevařeného mléka

Ve Slezské nemocnici v Opavě v těchto dnech řešili u dvou pacientů podezření na nákazu takzvanou alimentární cestou.

Přesun školáků jinam: aktuálně bez zájmu

Začleňování žáků se speciálními vzdělávacími potřebami je leda pokusem o snížení úrovně českého školství. To tvrdí ředitelka Mateřské školy, Základní školy a Střední školy na vyškovském Sídlišti Osvobození Olga Gabrielová.
Oceňuje tak postoj rodičů.

Pes jí zklidnil dceru a dnes léčí

Pro Arniku, Viky a Tima je charakteristické nadšené vrtění oháňkami, rozzářené oči při lidském dotyku a radost z povelů. Dvě psí dámy rasy border kolie a pes sheltie patří Jitce Flachsové z Děčína. Se svými psy provozuje canisterapii.

Může ÚP řešit zvýšení příspěvku na péči déle než rok?

Dotaz:
Chtěl jsem se zeptat, zda je možné, aby ÚP řešil mé zvýšení příspěvku na péči, podáno dne 15.5.2015 a do dnešního dne se nic neděje. Co mám pro to udělat ?