Daily Archives: 21.7.2016

Kraj bojuje o stamiliony korun pro sociální péči

Téměř o 600 milionů korun bude pro příští rok žádat Pardubický kraj Ministerstvo práce a sociálních věcí. Částka by měla stačit na to, aby sociální služby byly dostupné na celém území kraje. Pomáhají i evropské projekty.

Dostat vozíčkáře na peron? Téměř nadlidský výkon

Do nádražní haly se vozíčkáři dostanou bez problémů. Cesta k peronům však končí pod schodištěm.

Podpořili naději malého Milánka na uzdravení

Před čtyřmi lety se Řezáčovým přihodila vážná dopravní nehoda, která otřásla životem mladých rodičů i jejich tehdy dvouletého syna Milánka. Jedinou nadějí na zlepšení jeho vážného zdravotního stavu je speciální, finančně náročná terapie.

Cyklista na vysokém kole ujede 1000 kilometrů pro charitu

Ujetím více než 1000 kilometrů po středních Čechách na vysokém kole se cyklista Vladimír Vidim pokusí o překonání vlastního rekordu. Odstartuje dnes v Roztokách u Prahy. Chce tak upozornit na sbírku pro patnáctiletou handicapovanou dívku.

Lékař radí v horku chování přiměřené kondici

Chování přiměřené kondici radí pro horké dny primář kardiologie Nemocnice Na Homolce Petr Neužil. Vedro zatěžuje hlavně kardiaky, srdeční komplikace ale mohou postihnout každého.

Podolské centrum zachránilo operací v děloze už 102 dětí

Operací v děloze zachránili lékaři Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí už 102 dětí. Centrum fetální medicíny, které bylo otevřeno v roce 2012, se jediné v zemi věnuje péči o nenarozená jednovaječná dvojčata.

Kvůli islamistům tisícům nigerijských dětí hrozí smrt hladem

Dětský fond OSN (UNICEF) dnes varoval, že v Nigérii hrozí smrt hladem přibližně 49.000 dětem, které žijí v oblastech donedávna ovládaných islamistickým hnutím Boko Haram. Uvedla to agentura AP.

Průzkum: Muži se rakoviny bojí, na prevenci ale chodí málo

Rakoviny se bojí 67 procent českých mužů, účast na onkologické prevenci ale uvedla v průzkumu jen čtvrtina. Podle odborníků muži účast nadhodnocují, pravidelně na ni chodí tři až pět procent z nich. Muži v průzkumu přiznali, že nepovažují prevenci za důležitou, cítí se zdraví, či o možnostech prevence nevědí.

Cyklisté vyjeli z Olomouce na 1500kilometrovou pouť do Vatikánu

Na 1500 kilometrů dlouhou cyklistickou pouť do Vatikánu dnes z Olomouce vyrazil peloton, jehož účastníci chtějí upozornit na nelehké postavení rodičů postižených dětí. Pokud cyklisté cestu zvládnou a dojedou do plánovaného cíle,

Na český trh vstupuje nová značka kvality Komfortní obuv

Na český trh vstupuje v rámci programu Česká kvalita nová značka jakosti „Komfortní obuv“. Ta má spotřebitelům pomoci vybrat si na trhu kvalitní výrobek správné konstrukce bez zdravotních rizik.