Archiv: Srpen 2016

Pod Hořicí svítilo slunce

V polovině srpna odjelo 40 členů SPCCH v ČR,z.s. ze základních organizací Lysá nad Labem, Nymburk a Poděbrady do hotelu Pod Hořicí v Soběšicích na další týdenní rekondiční pobyt.

Léky v kuchyni: Cibule, česnek, lněná semínka, švestky, chilli nebo některé koření

Každému z nás se už jistě stalo, že se objevil nějaký zdravotní problém, ale nebylo možné použít běžný způsob ošetření nebo léčby. Ať už jsme doma, na návštěvě, u vody nebo třeba na horské chatě, není potřeba ztrácet hlavu. Některé nezávažné zdravotní potíže, jako je např. pálení žáhy, nachlazení, rýma a kašel, ale i spálení od sluníčka nebo drobné ranky a odřeniny, můžeme řešit i jiným způsobem. Stačí se rozhlédnout v kuchyni, co je k dispozici.

Tělo a psychika: Za bolesti zad může často stres

Trápí vás bolesti pohybového ústrojí? U velkého množství případů může příčina souviset s psychickým laděním člověka, například v důsledku dlouhodobého stresu nebo úzkosti.

Rychlá a levná, to má být v kraji nová mobilní služba Petrklíč

Petrklíč. To je název nové mobilní služby v Karlovarském kraji, která má propojit pečovatelskou službu seniorům, osobní asistenci hendikepovaným a služby pro rodinu a domácnost. Vyznačovat se přitom má cenově dostupnou péčí a rychlým přístupem ke klientům.

Nevidomý Honza Jareš bude koncertovat ve Stříbře

Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš se ve středu 14. září představí publiku v sále Kina Slávia ve Stříbře. Koncert začíná v 19 hodin.

V nohách 2100 km: „Byla to neskutečná makačka!“

Cyklojízda Luboše Kučery skončila, sbírka ve prospěch čtyř postižených Chomutovanů pokračuje

Ondra hraje na několik nástrojů a i sportuje

Nevidomý chlapec je všestranně nadaný. Ondra Krejča ve třech letech nastoupil a vychodil normální školku, chodil do školky Pod Lesem. Už tady se učil Braillovo písmo. Po ní byl přijatý na základní školu v Ruské ulici, kde momentálně bude nastupovat do sedmé třídy.

Festival vynesl sto tisíc pro vozíčkáře Jakuba Horáka

Sto tisíc korun na dobročinné účely vydělal první ročník festivalu Týden kultury na Valašsku, který se konal od 22. do 28. srpna ve Velkých Karlovicích. Výtěžek obdržel osmadvacetiletý Jakub Horák, místní dobrovolný hasič, který je po loňské nehodě upoutaný na invalidní vozík.

Nezastavitelní budou také na Lipně

LIPNO NAD VLTAVOU Dvaatřicetiletý Martin Valenta před devíti lety havaroval na motorce. „Přehlédl jsem auto a nedal mu přednost. Hned po srážce jsem věděl, že přijdu o nohu,“ vzpomíná.

V Kylešovicích se budou vybírat peníze pro Elišku

Opava – Už pošesté se bude konat událost s cílem vybrat peníze pro handicapované. Letos půjde výtěžek pro Klub přátel zdravotně postižených Eliška.