Daily Archives: 12.10.2016

Přístroj, který neslyšící opět vrací do života

Sluch je jedním z hlavních smyslů, který člověku umožňuje poznávat a orientovat se v prostředí kolem něj, ale také komunikovat s okolím. Mnozí jsou ale o tento zážitek ochuzeni, protože trpí částečnou nebo úplnou ztrátou sluchu. Řešení je ale možné. Sluch se dá vrátit zpět díky takzvaným kochleárním implantátům.

Společnost pro ranou péči: Pro jedenáct tisíc rodin s postiženým dítětem není dostatek služeb

Služeb rané péče není dostatek! Podle sociologů je v České republice 11 000 rodin, které vychovávají dítě od narození do sedmi let a pobírají příspěvek na péči. Pouze třetina těchto rodin využívá služeb rané péče. Někteří rodiče o rané péči nevědí a někteří čekají v pořadnících žadatelů o službu.

V Riu jsem byl hrdý na to, že jsem Čech, říká zlatohorský paralympionik

Dosáhl nejvyšší mety, o jaké může hendikepovaný cyklista snít. Tomáš Kajnar ze Zlatých Hor se před třemi týdny vrátil z paralympiády. V brazilském Riu de Janeiro zažil hrdost na to, že Čech, ale i obavy o svou bezpečnost.

Zákeřná nemoc, první příznaky se objevují už mezi 30. až 50. rokem života. Ročně si vyslechnou diagnózu tisíce Čechů.

Zákeřná nemoc napadá klouby v těle, způsobuje chronický zánět a může vést až k trvalé invaliditě – s revmatoidní artritidou se potýká přes 85 tisíc Čechů.

10 problémů s očima, které se nevyplatí podceňovat

Lidské oko je nesmírně složitý smyslový orgán, který je třeba chránit. Ačkoliv si moderní medicína poradí s lecčíms, je třeba lékaře navštívit včas, některé změny v oku totiž mohou být nevratné.

Rybáři na vozíku budou mít nové místo na Záplavách

Aby i lidé na vozíku mohli trávit chvíle volna u vody na rybách, vznikne na Záplavách bezbariérová zóna.

Běh za novým úsměvem: Dolní Újezd běží pro Klárku

Drobná holčička sedí na autíčku, občas se šibalsky usměje… Jsou jí dva roky, vypadá šťastně, ale její start do života nebyl příliš jednoduchý. Je to ovšem velká bojovnice a stejně tak její maminka JANA REJMANOVÁ. Klárka se narodila s rozštěpem rtu, patra a čelisti a se syndromem, který zpomaluje její vývoj.

Inkluze ve svitavských školách

Svitavské školy se zapojily do nového evropského projektu