Daily Archives: 13.10.2016

Stát diskriminuje handicapované. Mají dostat více peněz

Stát diskriminuje zdravotně postižené, domnívá se skupina poslanců. Aby například získali peníze na nákup schodištní plošiny, která vozíčkářům slouží místo výtahu a stojí několik set tisíc korun, zkoumá jejich finanční poměry. To je v rozporu s mezistátními úmluvami.

Mentálně postižení odehráli v NJ turnaj v šipkách

Turnaj v šipkách pro osoby s mentálním postižením pořádal v Novém Jičíně denní stacionář Škola života. Akce svedla dohromady klienty ze sedmi sociálních zařízení z několika moravských měst.

Muzeum chystá výstavu pro nevidomé

Výstava dřevěných reliéfních obrazů světců a patronů začíná v sobotu ve 14 hodin v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci.

FestIN zabojuje divadlem proti bariérám v hlavě

Už potřetí se při festivalu integrované tvorby FestIN sejdou na jednom jevišti vozíčkáři, nevidomí či mentálně postižení. V brněnském Divadle Barka se od soboty až do příští neděle vystřídají soubory z Brna, Prahy či Janských Lázní, které dohromady nabídnou hned tři nové premiéry.

S nevyléčitelnou nemocí pomůže nová pobočka Alzheimer poradny

Lidem trpícím Alzheimerovou chorobou a jejich rodinným příslušníkům bude nově poskytnuto poradenství v Humpolci

Vzaly kabelky útokem

Kabelkový veletrh Deníku má za sebou další úspěšný ročník. V Olomouci se benefiční akce konala počtvrté, premiéru měla v Přerově.