Daily Archives: 17.10.2016

Centrum Orion vystavuje v kavárně Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou

Kavárna Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou momentálně zve k návštěvě nejen milovníky kávy, ale i zájemce o výtvarnou výstavu. Nese název Střípky z Orionu. Krásné obrázky namalovali klienti Centra Orion pod vedením Josefa Kotka při hodinách arteterapie.

Nasbíraný papír z dětského domova pomůže postiženým

Děti pomáhají dětem. Tato věta je mottem sběru papíru, který uspořádal Dětský domov se školou (DDŠ) pro těžce zdravotně postižená trojčata Oldu, Vojtu a Davida Koláčkovy. Lidé z okolí zareagovali skvěle a ve čtvrtek rychle plnili kontejnery.

Co by mělo obsahovat oznámení zaměstnavateli, že mi byl přiznán ID 1. stupně?

Dotaz:
Prosím Vás o odpověď na následující dotazy:
1) JAKOU FORMOU A CO MUSÍ OBSAHOVAT OZNÁMENÍ ZAMĚSTNAVATELI, ŽE MI BYL PŘIZNÁN INVALIDNÍ DŮCHOD.
2) KAM SE OBRÁTIT, JESTLIŽE MI NECHCE VYJÍT VSTŘÍC ZAMĚSTNAVATEL SE ŽÁDOSTÍ O ZKRÁCENÝ ÚVAZEK PRÁVĚ NA ZÁKLADĚ PŘIZNÁNÍ INVALIDNÍHO DŮCHODU 1 STUPNĚ. (doposud je má 8 hod. pracovní doba, avšak ze zdravotních důvodů ji už zvládám špatně).

Byla mi diagnostikovaná RS. Mám nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Chtěla jsem se zeptat. Potvrdili mi RS a každý měsíc jezdím do Prahy na bioléčbu- infuzí (tisabri). Mám inv. duchod 2. stupně. Mám malého 19 měsíčního kluka. Je obtížné s ním jezdit vlakem a přestupovat. Tak jsem se chtěla zeptat, zda mám nárok na příspěvek na auto?

Odborníci budou jednat o práci s postiženými dětmi

Ve Sladovně se ve dnech 20. a 21. října bude konat mezinárodní konference s názvem Terapeutické aktivity při práci s handicapovanými dětmi. Nad akcí převzala záštitu starostka Písku Eva Vanžurová a je podpořená grantem z Norska.