Daily Archives: 18.10.2016

Chodníky vedou nevidomé k „zebře“. Ta na silnici chybí

Na několika místech Českých Budějovic mohou zrakově postižení lidé čelit ohrožení. Upravené chodníky jim pomáhají najít cestu, vedou je však do míst, kde chybí na silnici přechod. Podle norem je vše v pořádku.

Handicapovaným vzpěračům kraloval Bihary

Absolutním vítězem mistrovství České republiky v benchpressu zrakově, tělesně a intelektuálně postižených sportovců se v hale 1. Centra zdravotně postižených JČ stal zrakově handicapovaný Martin Biháry z pořádajícího Centra.

Soutěž mezi středoškoláky má pomoci postiženým

Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice vytvořila společně s Hamzovou léčebnou Košumberk ojedinělý projekt s názvem „Pojďme si pomáhat“. Jedná se o soutěž, která si dala za cíl oslovit všechny středoškoláky napříč různými obory, aby vymysleli a posléze i zrealizovali svoje nápady týkající se pomoci druhým lidem.

Den zdraví a Běh naděje v Chrudimské nemocnici podpořil výzkum léčby onkologických onemocnění

Vstupní hala Chrudimské nemocnice se 11. října proměnila v ordinaci pro preventivní vyšetření a také pro prezentační prostory vystavovatelů. Nemocniční zahrada pak nabídla prostředí pro běžeckou trasu a pro outdoorové aktivity. Hlavním cílem akce byla podpora výzkumu léčby onkologických onemocnění, na který se v průběhu dne vybralo téměř jedenáct tisíc korun.

O životě nevidomých a slabozrakých spoluobčanů na Náchodsku

Vážení čtenáři. Chci Vám povědět o milé partě lidí, ke kterým osud nebyl příliš nakloněn. Sdružují se v SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR) oblastní odbočce Náchod, která sídlí v budově bývalého okresního úřadu Palachova 1303.

V zámku se představily organizace pro postižené

Organizacím, které se zaměřují na pomoc handicapovaným, patřil koncem minulého týdne hranický zámek. V rámci osvětové akce si mohli žáci základních škol, ale i široká veřejnost vyzkoušet pomůcky, jejichž prostřednictvím, se lze alespoň částečně vcítit do každodenního života nevidomých.