Daily Archives: 20.10.2016

V Národopisném muzeu byla otevřena nová hmatová expozice

Nová expozice v Národopisném muzeu Národního muzea přibližuje slabozrakým a nevidomým návštěvníkům vybraná témata spojená s životem našich předků na vesnici na přelomu 19. a 20. století. Určena je ale pro všechny zájemce.

Zdravotníci v Moravskoslezském kraji spotřebovali rekordní množství krve. Hledají nové dárce

Během letošního léta spotřebovala zdravotnická zařízení v kraji rekordní množství plazmy a krve. Krevní centrum v Ostravě – Porubě, které je spádovou oblastí pro 1,2 milionu obyvatel, i proto potřebuje nové dárce.

Podmínky pro neslyšící nejsou u nás optimální

Třiatřicetiletý Tomáš Bogner se už jako neslyšící narodil. Za práva lidí se stejným handicapem bojuje celý život a zmíněné problematice velmi rozumí. S razancí a jistým rozčílením znakuje především ve chvíli, kdy se dostaneme k faktu, že o světě neslyšících často rozhodují slyšící. Podle něj není možné řídit a rozhodovat o něčem, čemu zdaleka nelze rozumět.

Časopis GONG pro neslyšící vychází bez přerušení už 43 let

Časopis GONG umožňuje neslyšící komunitě mít stejný dostatek všeobecných informací, jako mají slyšící. Svou čtenářskou základnu si dokázal najít. Nyní je šéfredaktorkou tohoto čtvrtletníku Hana Marie Kunešová, která říká, že účel, za jakým byl před třiačtyřiceti lety založený, splnil.

Nové klouby z tiskárny? Na míru je tisknou v Liberci. Třírozměrně

Naskenujete nemocnou část těla, pomocí počítače vyrobíte trojrozměrný model, na jeho základě navrhnete náhradu a pak už jen vytisknete. To není fikce, ale blízká budoucnost.