Daily Archives: 26.10.2016

Krev lékařům řekne, zda je rakovina pryč

Tekutá biopsie zvyšuje šance při nádorech plic

Kavárna potmě: S klapkami na očích poznat svět nevidomých

Jak vstoupit do tmy, ale přitom se neztratit. To ukazuje českobudějovická Kavárna potmě, ve které obsluhují tři nevidomí kamarádi Marek Müller, Jiří Holzinger a Šarlota Kušnírová.

Maratonci se podělí o své zážitky

Jitka Křížová a nevidomý Ondřej Zmeškal budou v neděli v restauraci Obecná škola v Radostíně nad Oslavou od patnácti hodin vyprávět na besedě o tom, jak dokončili maraton po Velké čínské zdi.

Dermatologové vyzývají pacienty s lupénkou – chtějte více pro svou kůži

Neustálé svědění, bolest, beznaděj a stud. Takové pocity každodenně prožívají psoriatici – lidé trpící lupénkou. Onemocněním, pro něž je typické olupování kůže, trpí přibližně 250 000 Čechů. Většina z nich přitom nemá ponětí, co vše jim moderní léčba nabízí.

Motorka vysunuje kolečka skoro jako letadlo

Hendikepovaný motorkář Petr Přichystal se zúčastnil sobotního zavírání silnic ve Žďáře nad Sázavou. Ukázal unikátní technickou pomůcku

Den pro slabozraké přiblíží život v šeru

Chcete se podívat, jak těžké to mají nevidomí? Nebo ztrácíte zrak a zajímá vás, jak řešit problémy?

Už dvakrát mi nepřiznali průkaz ZTP. Mám nějakou šanci, abych ho získala?

Dotaz:
Měla bych dotaz, jestli mám nárok na ZTP, když mám levou nohu moc nepohybnou a pravou ruku též. Chodím pouze o dvou fb. Mám i psychycké problémy. Nosím sluchátko na pravé ucho, úplně hluchá na levé, slyším jen na 60%. Kolapsové stavy takže musím pouze s doprovodem také výhřez plotýnek a výrůstky na páteři. Do roku 2014 jsem kartu měla a už po druhé mi ji zamítli, dávají mě TP, kterou nepotřebuji. Mám doprovod, platím si auto nebo když jedu autobusem s doprovodem tak jezdí prázdný a jinak si sama nic nevyřizuji. Jsem odkázaná doma i tak venku na další osoby.

Pobírám ID 3. stupně. Mohu si přivydělat a zvýší se mi poté starobní důchod?

Dotaz:
Chtěla bych se zeptat. Pobírám invalidní důchod 3. stupně, mohu si přivydělat za měsíc 30 hod? Vím že mohu mít úlevu na dani 420 Kč. Prosím když budu pracovat celý rok 300hod budu mít nárok na zvýšení starobního důchodu nebo invalidního?