Daily Archives: 31.10.2016

Překonejme bariéry 2016

Pražská organizace vozíčkářů, z. s., Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, z. s. a Fakulta architektury ČVUT – Ústav nauky o budovách zvou zájemce 8. a 9. 11. do dvorany FA v Dejvicích na tradiční akci PŘEKONEJME BARIÉRY 2016.

František Šindelář vyměnil plastovou hokejku za basketbalový míč a Pardubicím pomohl ke dvěma výhrám

S týmem WSB Pardubice odjel do Rakouska František Šindelář. Hráč se zkušenostmi z italské basketbalové soutěže se těší na spolupráci s českým celkem.

Čeští florbalisté na vozíku získali stříbro na neoficiálním mistrovství Evropy

Česká reprezentace florbalistů na vozíku vybojovala stříbro na prvním mezinárodním turnaji European Wheelchair Floorball Tour 2016 v Praze.

Funkcionářům ještě ukážu, plánuje handbiker Jahoda. V Riu mu zrušili kategorii

Mnohonásobný mistr republiky, evropský šampion z roku 2007. Tím se mohl už v mládežnických kategoriích pochlubit Patrik Jahoda. Reprezentoval na vodních lyžích. Právě voda se mu ale v roce 2007 ve Spojených státech málem stala osudnou.

V restauraci pracují postižení, lidé ji vyhledávají

V restauraci Klobouk poblíž terezínského náměstí obsluhuje sympatický mladík jménem František. Kvůli svému postižení pro něj nebylo jednoduché sehnat práci. Podařilo se mu to až díky litoměřické diakonii, která v Terezíně provozuje chráněné pracoviště.

Kampaň 5.000.000 Kč pro dětský úsměv

Letos se konal již sedmý ročník charitativního projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Nadaci Naše dítě se spolu se společností ROSSMANN a organizací DEBRA ČR podařilo vybrat celkem 5 351 628 korun.

Nevidomí klienti knihovny už pracují bez monitoru a myši

Pelhřimovská městská knihovna je sedmou knihovnou v České republice, která pořídila pro nevidomé speciální program