Archiv: Listopad 2016

Není malého daru, když jsou vás tisíce – Mikulášská sbírka startuje 5. prosince

Společnost pro ranou péči pořádá již čtvrtý ročník Mikulášské sbírky na území téměř celé České republiky, v Praze, Českých Budějovicích, Brně, Ostravě, Olomouci a dalších městech.

Před Vánocemi udělají až 3 000 bonbonů týdně

Vánoční čokoládové kolekce sice nedělají, přesto mají před nadcházejícími svátky plno práce. Firma Mana z Krásné Lípy je kromě kvalitních čokoládových bonbonů zajímavá i tím, že dává práci postiženým lidem.

Péče o neslyšící se stále zlepšuje

Svět neslyšících je pro ostatní stále poněkud uzavřený, zejména kvůli problémům s komunikací. Pojďte s námi proto do něj alespoň trochu nahlédnout, a to prostřednictvím primáře Klatovské nemocnice.

Nevidomá harmonikářka Irena Kratochvílová zavítá do Vsetína

Život ve tmě, a přece s radostí je název besedy, kterou ve čtvrtek 1. listopadu v podvečer pořádá Masarykova veřejná knihovna ve Vsetíně.

Pomocníci i kamarádi. Psi, kteří umí zlepšit život

Asistenční psi jsou pro hendikepované velkou pomocí, stát na ně ale nepřispívá

Pohybem lidé přispěli na elektrický vozík

Osmnáctiletý Stanislav z Rudíkova, který zůstal po loňském úrazu na motorce na vozíčku, se dočkal speciálního elektrického vozíku. Zvyknout si na nelehkou situaci a umožnit samostatný pohyb po okolí pomohli mladíkovi také uživatelé mobilní aplikace ČEZ EPP – Pomáhej pohybem, kteří pro Standu vysportovali 50 tisíc korun.

Do kdy si musím vyměnit průkaz ZTP? Mám ho už 20 let starý

Dotaz:
Chtěla jsem se optat do kdy si musím vyměnit průkaz ZTP. Jsem sluchově postižená už mnoho let. Mám průkazku již starou 20 let a co mám dělat? Prosím o pomoc a vysvětlení jak mám postupovat.

Krása: Vyzývám Vás k urychlenému podepisování petice

NRZP ČR byla jedním z hlavních bojovníků za sjednocení minimální mzdy, aby handicapovaní nebyli diskriminovaní. Kvůli liknavosti MPSV ČR je teď ale ohrožené navýšení příspěvku na zaměstnávání postižených už od začátku roku 2017. NRZP ČR proto prosí o podepisování petice:

Výtěžek z charitativního koncertu dostane Denní stacionář

Katovice – Už zítra se v katovickém kulturním domě od 18 hodin uskuteční již 4. ročník charitativního koncertu Autumn Night 2016.
Na akci vystoupí celkem pět kapel. Akci rozjede strakonická pop-punková kapela Ebony, po které bude následovat štěkeňská punková formace Patheroye Roye.
Následovat bude rock and roll českokrumlovské skupiny Element. Hlavní kapelou večera bude punkrocková pražská kapela Jaksi Taksi. „Charitativní večer, jehož výtěžek bude věnován do Denního stacionáře pro mentálně postižené děti, mládež a dospělé ve Strakonicích, zakončí katovická rocková kapela Riverside Project,“ řekl za organizátory Martin Mazuch.
V rámci koncertu bude připravena prodejní výstava výrobků uživatelů Denního stacionáře, kde bude návštěvník moci navýšit výtěžek z celé akce. Pořadatelem akce je spolek Rally Fans Katovice a kapela Riverside Project. Vstupné na akci je 90 korun.

Výtěžek z večera bude věnován do Denního stacionáře pro mentálně postižené.

 

Strakonický deník

http://strakonicky.denik.cz/

Netrhali rekordy. Ale bojovali

Není důležité, kdo vyhrál. Cílem her speciálních škol v Lanškrouně bylo, aby si mladí lidé s různými hendikepy užili radost ze sportu a ze setkávání.