Archiv: Prosinec 2016

Paralympionik Koblasa chce vítězit. Pomůže mu kouč Daler

Brněnský hendikepovaný cyklista Ivo Koblasa má za sebou nejúspěšnější sezonu a těší se na spolupráci s Jiřím Dalerem.

Minimální mzda se sjednotí a zvýší na 11 tisíc korun

Minimální měsíční mzda se se od 1. ledna 2017 zvýší ze současných 9 900 na 11 000 korun, minimální hodinová mzda pak z 58,70 korun na rovných 66 korun. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, který schválila vláda, zároveň ruší zvláštní sazbu minimální mzdy pro zaměstnance s invalidním důchodem. Bude tak platit jedna sazba minimální mzdy pro všechny zaměstnance.

Dlouhodobé ošetřovné pomůže lidem, kteří se starají o své nemocné příbuzné

Ministerstvo práce a sociálních věcí chce pomoci lidem pečujícím o své blízké, kteří potřebují jejich pomoc například po úrazu nebo vážné nemoci. Návrh tzv. dlouhodobého ošetřovného je nyní v mezirezortním připomínkovém řízení a MPSV ho poté předloží vládě.

Na prohlídku stacionáře se lidé nehrnou. Škoda

Klienti centra vítali návštěvníky ukázkou svého každodenního rozvrhu činností. Kdo neví, jak funguje Denní stacionář pro mentálně postižené děti, mládež a dospělé v Ellerově ulici, měl včera možnost tyto prostory navštívit, konal se tu totiž Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb.

Euroklíč pomáhá handicapovaným

Jedním klíčem otevřete toaletu, odemknete výtahy i schodišťové plošiny. Píšeme o evropském projektu Euroklíč existujícím již více než čtvrt století, v Česku od roku 2007, postupně je realizován také v Jihomoravském kraji i na Vysočině. Je určen držitelům průkazů všech typů tělesného postižení, také diabetikům, stomikům, onkologickým pacientům, lidem trpícím roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou a dalšími nemocemi.

Les protnou stezky pro vozíčkáře

Stezky pro vozíčkáře by měly vzniknout v Masarykově lese, který se rozkládá na 10 000 hektarech severně od Brna. Jde o největší souvislý lesní porost na Moravě a jeho součástí je i jižní a střední část Chráněné krajinné oblasti Moravský kras.

Máte dost vápníku?

Osteoporóza patří mezi civilizační choroby současnosti. Celosvětově trpí touto nemocí každá třetí žena a každý pátý muž ve věku nad 50 let. Podle odborníků lze za hlavní příčinu označit nedostatečný příjem vápníku ve stravě.

I dýchání je někdy dřina

Žijí mezi námi lidé, kteří trpí vzácnými chorobami. Patří k nim i Pompeho nemoc. V České republice je diagnostikována dvaceti pacientům. Přesto je tématem k hovoru.

Karty pro komunikaci s neslyšícími

V červenci letošního roku prezentovali příslušníci HZS Zlínského kraje novou pomůcku pro zásahy na místech mimořádných událostí, kde se budou nacházet osoby se sluchovým postižením. Vytvořili karty pro komunikaci s neslyšícími u mimořádných událostí.

Soužití s obyvateli domova pro postižené

Vrbno pod Pradědem – Na jaře letošního roku byl ve Vrbně pod Pradědem slavnostně otevřen domov pro mentálně postižené, který provozuje společnost Sagapo. Domov leží v centru města v blízkosti sídliště bytových domů a tato jeho poloha přinesla během poměrně krátké doby nemalé problémy.