Archiv: Leden 2017

Žena trpí alergií na světlo. Občas nezbývá než se modlit, říká

V osmnácti letech se jí na tvářích začaly objevovat červené puchýře a lékaři si dlouho nevěděli rady. Teprve když se její stav zhoršil a postižení se přesunulo i na oblast krku, vyslechla si Jokiva Rivers z New Orleans nepříjemnou diagnózu. Trpí vzácnou alergií na světlo.

HK ČR: Zavedení nové nemocenské dávky zatíží státní rozpočet a zaměstnavatele. Hrozí její zneužití

Vláda dnes projedná zavedení nové dávky nemocenského pojištění – dlouhodobé ošetřovné.

Dívenka trpí vzácnou chorobou. Její kůže připomíná strom

S nepříjemnou „stromovou“ nemocí se musí potýkat teprve desetiletá holčička Shahana z Bangladéše. Na jejím těle se od narození začaly objevovat neobvyklé výrůstky, které se podobají bradavicím. Nemoc už postihla i její obličej. Blízké okolí doufá, že lékaři dívku vyléčí.

Nemoc zkřivených prstů: Dupuytrenovu kontrakturu rozpustí injekce

Choroba zkřivených prstů může člověku znepříjemnit život. Dupuytrenova kontraktura je nemoc, při které nacházíme hmatné vazivové uzly a pruhy v dlani nebo na prstech postižené ruky, které znemožňují úplné natažení prstů. Doposud byla léčba pouze chirurgická, ale lékaři se konečně radují, že mohou pacientům nabídnout miniinvazivní léčbu.

Nebýt koní, už bych tu nebyla, říká Kateřina Lesová

Nejtěžší pro ni bývají rána. Když chce do koupelny, musí po čtyřech. „Často to jinak nejde. Vždycky trvá, než se mi podaří rozhýbat ztuhlé tělo. A i potom mi máma pomáhá s oblékáním ponožek, rajtek… Neohnu se tak, abych to zvládla sama,“ popisuje Kateřina Lesová.

Život bez asistenčního psa si neumím představit, říká umělec Sokol

Hendikepovaný umělec Bohumil Sokol se rozpovídal o malířství, centru výchovy asistenčních psů Helppes i o pohledu na integraci postižených.

Statečná Andulka bojuje o život, podpořila ji sbírka

Již více než tisíc lidí sleduje na sociální síti facebook statečný boj s těžkou nemocí malé Andulky Violové z Jílového u Děčína. Andulka a její rodina mají spoustu podporovatelů – podpořila je například i letošní Tříkrálová sbírka.

Lidé opět přispěli rekordní částkou – Tříkrálová sbírka

Bezmála 26 milionů korun vynesla letošní Tříkrálová sbírka v olomoucké arcidiecézi. Jde o nejvyšší částku v historii koledy. Předčí i loňský rekord, a to o více než milion korun. Do ulic Olomouckého a části Zlínského a Pardubického kraje vyrazilo v lednu 18 tisíc koledníků.

Corriere della Sera: Jak v zimě jíst zdravě a ušetřit

Je možné, že se nám v zimním období zdá, že kvalita ovoce a zeleniny klesá. V obchodech můžeme podlehnout pokušení koupit si borůvky nebo papriky, které obvykle jíme v létě, neboť je považujeme za velmi prospěšné pro zdraví. Ve skutečnosti však je možné ušetřit peníze a konzumovat sezónní produkty, píše italský deník Corriere della Sera.

Bezdomovec vymyslel nový studijní obor na varšavské škole

Jedna soukromá škola ve Varšavě zavedla studijní obor, který vymyslel bezdomovec. Nábor uchazečů o vzdělání v oboru mentor seniora právě začal a škola si za semestr účtuje 1600 zlotých, tedy téměř 10.000 korun, uvedl list Gazeta Wyborcza.