Daily Archives: 1.1.2017

Požadavky firem na pracovní pozice zdravotně postižených jsou přehnané

ŘADA ČESKÝCH FIREM NABÍZÍ ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝM LIDEM ZAMĚSTNÁNÍ. JEJICH POŽADAVKY NA PRACOVNÍ POZICE JSOU ALE ČASTO ZBYTEČNĚ VYSOKÉ.

Dražba dřevěného orla vydělala Marušce na invalidní vozík

Osmadvacet tisíc korun vynesla dražba uměleckého díla v rámci Festivalu dřeva v Ústí nad Labem. Peníze pomohou sedmileté Marušce, která prodělala dětskou mozkovou obrnu a současně trpí epilepsií.

Chybí péče po mrtvici. Lidé končí na vozíku

Pacienti s poškozením mozku mají rehabilitovat i tři hodiny denně. Dostávají ale jen „lepší wellness“

Nový domov pro zdravotně postižené

Šanci žít svůj život důstojně, pod dohledem lékařů i zdravotních sester a za pomoci profesionálů, mají na dosah zdravotně postižení lidé z Opavy a širokého okolí. Budování nového domova pro handicapované v objektu bývalého kláštera v Sušilově ulici je totiž ve finále.

Bolí vás celé tělo a nevíte proč?

Bolesti svalů bez zjevného důvodu jsou typickým příznakem fibromyalgie.

Chlopně budou z modifikovaných prasat

Výměnu aortální chlopně dnes běžně provádějí kardiologové na dvanácti místech v České republice. Nejsou však spokojeni s časovým omezením biologických náhrad v lidském těle, proto hledají a experimentují dál.

V Česku žije kolem 100 tisíc nevidomých, řada z nich by přitom o zrak přijít nemusela

Apel na jednotlivé státy, aby více podporovaly prevenci slepoty. Na světě žije kolem 150 milionů osob s těžkým zrakovým postižením, z toho je 38 milionů nevidomých.

Lupénku může nastartovat i viróza

Muž, který měl kůži postiženou lupénkou, si nemohl vynachválit speciální koupele. Ležel při nich ve vaně s mořskou vodou a shora na něj svítilo speciální ultrafialové světlo. Tahle metoda, která se jmenuje Tomesa, mu pleť vždycky na pár měsíců zklidnila.

Mám bolesti zad Co když je to „Bechtěrev“?

Bolest v zádech není ničím zarážejícím a mnozí ji berou jako daň za pohodlný, sedavý život moderní doby. Většina z nás ji řeší nárazovým užíváním volně prodejných léků proti bolesti, případně občasnými rehabilitacemi.

KDYŽ KONOPÍ LÉČÍ

Pomáhá tišit bolest, výrazně snižuje projevy nervových onemocnění, chválí si je i astmatici či lidé s kožními problémy. Jeho účinky jsou nesporné. Jakmile to zákony umožnily, začali v brněnské nemocnici u svaté Anny vyrábět konopné tobolky.