Daily Archives: 20.1.2017

Sally mi změnila život

Když jsem jako šestnáctiletý skákal do vody, vůbec jsem si neuvědomil, co všechno to pro mě může znamenat. Bylo léto, já měl prázdniny a patřil mi svět.

Bezdrátová mícha

Vědci vyvíjejí neobvyklý způsob, jak vrátit pohyb lidem po úrazu páteře

Stanislav Filip, malováno dlátem

Havířov V Galerii Kulturního domu Radost v Havířově vystavuje karvinský řezbář, básník a spisovatel Stanislav Filip.

Postaví dvojdomek pro postižené

Ve Skalné na Chebsku začne Karlovarský kraj ještě v letošním roce stavět dvojdomek, který bude po dokončení sloužit devíti klientům sociálního ústavu pro zdravotně postižené PATA u Hazlova.

Bankéři podpořili talent zrakově postižených

Nadace Leontinka uspořádala za podpory HSBC Bank benefiční koncert s cílem podpořit zrakově postižené děti. Během večera v pražském klubu Jazz Dock před týdnem vystoupila nevidomá absolventka Konzervatoře Jana Deyla Ráchel Skleničková.

Neziskovým organizacím chybí peníze

Vyškov – Zastupitelé jim schválili přes půl milionu na sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, necelého půl milionu na sociálně aktivizační služby pro seniory a lidi se zdravotním postižením a zhruba tři sta tisíc na sociální rehabilitaci.

Jak přimět zuby, aby se samy uzdravily

Vědci z londýnské vysoké školy King‘s College odhalili způsob, jak přimět zuby, postižené i hodně velkými kazy, aby se samy uzdravily.

„Pomáháme lidem, aby byl jejich život veselejší“

Ivana Turková ani po deseti letech práce s osobami s mentálním a kombinovaným postižením nezažila pocit vyhoření. Na začátku ji čekala těžká zkouška.

Dětská onkologie by neměla být tabu. Rodiny bojují s izolací, ekonomickými problémy i málem léků při remisi

Musí bojovat s nemocí, která je může připravit o život nebo je doživotně handicapovat, a do toho narážejí na nepochopení společnosti. Dětská onkologie zůstává v Česku tabu, což by chtěli změnit odborníci i pacientské skupiny prostřednictvím Mezinárodního dne dětské onkologie, který se bude konat už potřetí 18. února.