Daily Archives: 24.1.2017

Lékař mi sdělil, že od nového roku pojišťovny nehradí denzitometrii. Je to pravda?

Dotaz:
Dnes jsem byla na denzitometrii. Doteď mi byla hrazena pojišťovnou ( ZPMV). Lékař mi sdělil, že od letošního roku žádná pojišťovna vyšetření nehradí. Chtěla jsem se zeptat, jestli je to pravda.

Michaela Marksová vyzvala kraje k co nejrychlejšímu odeslání peněz na sociální služby

Ministerstvo práce a sociálních věcí splnilo slib. V historicky rekordním čase dokázalo zpracovat žádosti o dotace na sociální služby a odeslat peníze ze státního rozpočtu na účty krajů a Hlavního města Prahy. Je teď na nich, zda poskytovatelé dostanou finanční prostředky v průběhu února nebo až v následujících měsících, což jim může způsobit vážné problémy.

Dcera je nevidomá a má spoustu dalších zdravotních obtíží. Přesto nám zamítli příspěvek na auto. Dá se to nějak řešit?

Dotaz:
Mám devítiletou dceru. Je nevidomá a po mozkové obrně. Kvůli tomu má problém s pohybem, (bolestivé nohy a svaly, nízký tonus).
Dále má cisty na čtverohrbolí, srdeční aortu, pícháme růstový hormon a také problémy se štítnou žlázou.
I přesto nám zamítli příspěvek na vozidlo. Nemáme dceru jak vozit do školy, kterou nemáme v místě. Také k lékaři je obtížné se dostat. Dcera je z cestování velice unavena a podepisuje se to na jejím zdravotním a psychickém stavu.
Chci se zeptat, zda by se tato situace nedala nějak řešit?

Handicapované přijímá stále více firem

V Česku přibývá společností, které zaměstnávají handicapované. Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením pomohl najít práci asi pěti stům lidí. Tento týden v rámci projektu Srdcerváči rozdělil 450 tisíc korun mezi jedenáct organizací.

Vozíčkáři se těžko dostávají na úřady

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) chce Poslaneckou sněmovnu podrobit bezbariérovému auditu. Dolní komora parlamentu je podle ní na některých místech nepřístupná vozíčkářům. Problém s bezbariérovým přístupem mají ale i další státní instituce.

I díky vám darujeme na projekty 3,7 milionu korun

Nedávno zakončená podzimní část grantového programu ČSOB pomáhá regionům vynesla rekordních 3,7 milionu korun. Více než čtvrt roku probíhal výběr projektů a jejich soutěžení o příspěvky veřejnosti.

Klubíčku stále můžete posílat dárcovské DMS

Vráž – Klubíčko Beroun se zaměřuje na péči a pomoc osobám, jejichž život je ovlivněn zdravotním handicapem. K tomuto účelu otevřelo Klubíčko i speciální penzion na Vráži, kde Klubíčko působí.

Projekt zábřežských gymnazistů získal cenu

P Studenti pomohli postiženému Kubíkovi, získali pro něj téměř 145 tisíc korun

V roce 2017 by měly přijít nové léky RA

Biologickou léčbu dostává v Česku odhadem jen pouhých pět procent pacientů s revmatoidní artritidou. Ve vyspělých zemích je ovšem počet takto léčených dvakrát až pětkrát vyšší.

Lehce mentálně postižené děti nastupují do běžných škol

Přibývá dětí s lehkým mentálním postižením, které se vzdělávají v běžných třídách základních škol.