Archiv: Březen 2017

Ombudsmanka: Stanovení vzniku invalidity – typický problém, kde se ale daří chyby napravovat

Chybné stanovení vzniku invalidity ovlivňuje nejen výši invalidního důchodu, ale může být zásadní i pro přiznání invalidního důchodu vůbec. Naštěstí se veřejné ochránkyni práv dlouhodobě daří nedostatky v této oblasti napravovat a zajistit tak lidem, na co mají právo.

Neslyší, přesto se v nemocnici dorozumí. Pomáhá jim tablet

V nemocnicích v Ústí nad Orlicí, Svitavách a Litomyšli se neslyšící nemusejí obávat přijít na vyšetření, s úrazem, nebo dokonce k porodu. Nemocnice jsou připraveny na neslyšící i nevidomé pacienty.

Ze země luxusu se vraceli jako šejkové

Petrouš se místo letu domů zaletí podívat na mistrovství světa. Jinak, než absolutní úspěšnost se nedá nazvat účast sportovců Atletiky Bez Bariér na světovém Grand Prix ve Spojených arabských emirátech. V Dubaji i Sharjahu se chovali jako bohatí šejkové…

Vláda přijala návrh zákona o zálohovaném výživném

Rodičům s dětmi v těch případech, kdy druhý rodič neplatí soudem uložené výživné, pomůže návrh zákona o zálohovaném výživném, který schválila vláda.

Mezinárodní den mrkve: superpotravina, nebo obyčejná zelenina?

Podle Českého statistického úřadu zkonzumuje každý Čech ročně zhruba 82 kilogramů čerstvého ovoce a 84 kilogramů zeleniny. Mezi oblíbené druhy patří mrkev. Tato zelenina má dokonce svůj svátek. Mezinárodní den mrkve se slaví každý rok 4. dubna. Není ale tento druh zeleniny přeceňován?

Benefice ArtForum/ICZ vynesla 629.000 korun, dvě stě tisíc získal projekt Můj nový život

V nově zvolených prostorách Tereziánského sálu Břevnovského kláštera proběhla ve čtvrtek 23. března 2017 v pořadí již devatenáctá benefiční aukce společnosti ICZ a.s. a virtuální galerie ArtForum. Dražilo se 30 uměleckých děl významných českých výtvarníků a fotografů a celý výtěžek ve výši 629.000 korun byl věnován do nově vzniklého Nadačního fondu ICZ. Takřka třetinu, 200.000 Kč, získal ještě v rámci slavnostního večera projekt Můj nový život, který pomáhá v návratu onkologicky léčených dětí do života. Zbývající část bude fondem dále během roku průběžně rozdělována na podporu charitativní činnosti a obecně prospěšných cílů.

Vyšlo první číslo magazínu VOZKA

Lidstvu se povedlo zkrotit nemoci, jako jsou tyfus, cholera, mor, dětská obrna či neštovice, ale současně se rozšířily nemoci jiné: nemoci pohybového aparátu, AIDS, Alzheimerova choroba, a především onemocnění onkologická. Tyto nemoci činí často z konce života a umírání dlouhé utrpení, z něhož může být smrt vysvobozením. Do popředí zájmu se tak dostávají eutanázie a dystanázie (umělé prodlužování přirozeného procesu umírání léčbou).

Biolog: Domácí mazlíčci mnohým párům nahrazují děti

Rozkvět a rozšíření domácího chovatelství je záležitostí až posledních dvou století. Biolog a filozof profesor Stanislav Komárek míní, že mnohým manželským párům zvířata nahrazují děti a proto zůstávají bezdětní.

Majitel krematoria: Povolme pohřby zvířat spolu s jejich majiteli v lidských hrobech

V rozvinutých a bohatých zemích přibývá služeb pro domácí mazlíčky. Jejich majitelé do svých nejčastěji čtyřnohých přátel investují nemalé peníze. Platí to i pro Česko. Kromě zdravotní péče, speciální stravy, chovatelských pomůcek a dalšího stoupá zájem i o zvířecí pohřby. Donedávna fungovalo pouze jedno krematorium v Brně. Dnes je jich po republice 5.

Protézy pro zvířata

Zvíře, které přišlo o kus těla, mělo dřív jen dvě možnosti – se svým postižením se buď naučilo žít, nebo zemřelo. Dnes už je situace jiná a tak můžeme vidět handicapovaná zvířata nejen na kolečkách, ale už i s protézami.