Daily Archives: 8.3.2017

Odškodnění za nežádoucí účinky očkování

Děti, kterým ublíží očkování, možná dostanou odškodnění od státu. Opoziční poslanci totiž přišli s návrhem zákona, který ministerstvo zdravotnictví léta odkládá. Zákon má podle všeho šanci ve sněmovně projít.

WSJ: Máte z práce pocit vyhoření? Vítejte v klubu

 Zaměstnanci, kteří dříve oplývali pracovním nadšením, čím dál častěji na poradách mlčí. Nejsnaživější pracovníci najednou začínají chodit pozdě do práce a odcházejí dříve. Jiným zase dělá problém ráno vstát z postele, mají pocit, že už toho více nezvládnou, píše list The Wall Street Journal.

Karviná chce na kurzech ukázat, jak pečovat o nemocné a staré

Karviná chce od dubna spustit vzdělávací kurzy, které mají laické veřejnosti ukázat, jak pečovat o blízké vyžadující kvůli nemoci či stáří trvalou péči. Zájemce, kteří se o rodinné příslušníky starají v domácím prostředí, budou bezplatně školit zdravotnice a studenti Střední zdravotnické školy v Karviné, s níž město na projektu spolupracuje, řekla dnes ČTK Michaela Zormanová z karvinského magistrátu.

Odborníci na výživu vítají větší podporu dotovaných potravin

Odborníci za výživu vítají rozšíření podpory dotovaných potravin pro školáky. Podle nařízení, které dnes schválila vláda, by měli školáci od příštího školního roku dostávat zdarma neochucené mléko a mléčné výrobky, za ochucené výrobky si rodiče připlatí. Dříve dostávaly děti zdarma pouze ovoce a zeleninu. Iniciativa Skutečně zdravá škola ale doporučuje, aby ministerstvo zemědělství spíše pomohlo školním jídelnám nakupovat kvalitní, čerstvé a sezonní produkty od českých farmářů.

Florbalová liga vozíčkářů přišla o nejúspěšnější tým historie. Jičínu došli hráči

Páté kolo florbalové ligy vozíčkářů nabídlo dominanci Štírů a pražské derby. Ze soutěže odstupuje Jičín.

Pro psa to děti udělají. Pro fyzioterapeuta ne

Jmenuje se Karel, váží 85 kilo a mnohým nahání svou velikostí respekt. Spolu se svými parťáky chodí za postiženými dětmi nebo za seniory a předává jim svou energii.

Autista Jiřík je závislý na barevných časopisech

Třiadvacetiletý Jiřík z Ryjic je mentálně postižený muž, který nemluví, naučí se jedno nebo dvě slova za rok a ničí oblečení sobě i mámě. Přesto má jednu slabost – barevné lesklé časopisy. Proto mu nějaké Ústecký Deník věnoval.

Postižení z Plasné ztratili bydlení

Mentálně postižení lidé z Jindřichohradecka přišli o střechu nad hlavou. Nezisková organizace Proutek nečekaně oznámila finanční problémy a ukončila činnost. 19 tehdejších obyvatel statku si musí hledat nové bydlení. Hospodaření organizace už prošetřuje i policie.

Děti v kojeneckých ústavech

Až polovina nezletilých v dětských domovech nebo ústavech trpí zdravotním postižením. Nejčastěji jde o poruchy chování a učení. Naopak s těžkým handicapem je jich výrazně méně. Z dalších statistik potom vyplývá, že podobné je to i v kojeneckých ústavech, kam se ročně dostane přes 1600 dětí. Většinu se daří umístit do rodinného prostředí. Ani tak ale počty ve zmíněných zařízeních neklesají. Podle Rady vlády pro lidská práva je jedním z důvodů nedostatek terénních a ambulantních služeb.

Jak požádat o průkaz ZTP/P?

Dotaz:
Mám dotaz. Maminka má průkaz ZTP. Jak požádat o ZTP/P?