Daily Archives: 14.3.2017

Česká republika má vlastní moře – vyvěrá v srdci Luhačovic

Pramen pomáhá léčit tisíce nemocných. Není lehké si zvyknout na její chuť – lehká slanost nesedne každému, byť ji pro nesporné zdravotní účinky doporučují plicní a praktičtí lékaři, ORL specialisté a řada dalších. 

Malý František dostal od školáků první berle

Solidarita obyvatel Hlučína s malým Františkem Štěpáníkem, který trpí dětskou mozkovou obrnou, pokračuje už druhým rokem a přináší viditelné výsledky.

Rozpad osobnosti. Čeští vědci dali naději těžce nemocným

Začalo to zcela nenápadně: obyčejným zapomínáním. Postupně se ale nemoc rozvinula do obřích rozměrů. Pavlína Vestfálová propadala úzkostem a depresím. Přidávaly se poruchy řeči, problémy s polykáním a nezvladatelné svalové tiky.

Na šampaňské a doutníky nejsme

Nejstarší sledge hokejista soutěže PETR STODŮLKA může v 57 letech se Zlínem dosáhnout na mistrovský hattrick. Před páteční odvetou finále přiznal:

Jsem držitelem průkazu ZTP/P. Odkdy si mohu nárokovat slevu na dani?

Dotaz:
Budu přiznávat daň z příjmů. Jsem držitelem průkazu ZTP/P, ale datum vystavení průkazu se liší od data přiznání průkazu. Od kterého data si tedy mohu za rok 2016 nárokovat slevu na dani jako držitel průkazu ZTP/P?

Limity pro obsah některých chemikálií v hračkách se zpřísní

Vláda schválila zpřísnění limitních hodnot některých chemických látek obsažených v hračkách uváděných na trh, vyplývá to z informací na internetových stránkách kabinetu. Týká se to mimo jiné formamidu či benzisothiazolu. Do české legislativy se tak promítne krok Evropské komise, která aktualizovala seznam látek a jejich limitní hodnoty v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Restaurace mnohdy chybují ve značení alergenů, zjistili hygienici

Provozovatelé středočeských restaurací a dalších stravovacích zařízení poměrně často chybují v poskytování informací o alergenech. Kontroloři středočeské Krajské hygienické stanice zjistili nesprávné značení alergenů při kontrolách v prvních dvou měsících roku ve 14 procentech případů. Ve čtyřech případech hygienici odhalili v prostorách stravovacích zařízení hlodavce. Vyplývá to ze zprávy o činnosti, kterou dnes Krajská hygienická stanice zveřejnila.

Lidé si mohou tento týden vyzkoušet trénování paměti

Lidé si mohou tento týden na 141 místech v Česku vyzkoušet trénování paměti. Při příležitosti Národního týdne trénování paměti se uskuteční 351 přednášek, které pořádá Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Novinářům to dnes řekla předsedkyně společnosti Dana Steinová, která se trénování paměti věnuje přes 20 let.

Olomoucká charita chystá projekt pro handicapované bezdomovce

Olomoucká charita chystá projekt, který bude zaměřen na pomoc bezdomovcům se zdravotním postižením. Služby pro lidi bez domova, kteří mají například amputované končetiny, jsou v rekonvalescenci po úrazech či trpí duševním onemocněním, na Olomoucku není. Tito lidé jsou tak odkázáni jen na pomoc druhých. Charitní pracovníci se o tyto bezdomovce chystají nově postarat v prostorách ve Wurmově ulici, které se uvolní po přesunu azylového domu do městské části Řepčín, řekla mluvčí charity Eva Štefková.

Le Figaro: Jak se vyhnout opakování chyb rodičů

Jsme skutečně svobodni v tom, abychom se stali takovým člověkem, jakým chceme být? Jak se osvobodíme od rodičovského vzoru, jak se vyhneme chybám těch, kteří nás vychovávali, ať to je v manželství, ve vzdělání či v zaměstnání?