Archiv: Duben 2017

Nemocní senioři se těší na pergolu. Přispěl na ni každý, kdo si koupil na veletrhu kabelku

Trávit více času venku budou moci i lidé připoutaní trvale na lůžko.

Jak jídlo a pití mění účinky léků

Grapefruitová šťáva nebo třezalka mohou dramaticky změnit účinky některých léků. Většina lékárníků už na to klienty upozorňuje. Podobné efekty má však i řada potravin, nápojů, bylin nebo dokonce koření. Lidé o nich nevědí prakticky nic.

V Pyšelích otevřeli zařízení pro lidi s Alzheimerovou chorobou

V bývalém špejcharu v Pyšelích na Benešovsku otevřeli specializované zařízení pro pacienty s Alzheimerovou chorobou. Budova byla v roce 2014 vrácena polorozbořená Kongregaci šedých sester III. řádu sv. Františka, která ji za 25 milionů Kč zrekonstruovala.

Půltunová Egypťanka má po operaci o 250 kilogramů méně

Egypťanka, která byla dříve označována za nejtěžší ženu světa, je po operaci poloviční. Informoval o tom indický list The Times of India. Šestatřicetiletá Iman Atyová vážila zhruba 500 kilogramů, ale po operaci, kterou v únoru podstoupila v Indii, má asi o 250 kilogramů méně.

Inkluze není nepřítel. I o tom je příběh Bartoloměje, chlapce s vzácným syndromem

Nechci pro své dítě nic speciálního, chci jen, aby měl stejnou šanci, jako ostatní.

Meningokok vzal dvouleté Pavlínce šanci na normální život

Meningokoková infekce se zpočátku projevuje jako běžná viróza, ale během několika hodin může způsobit smrt nebo doživotní postižení. Ačkoli proti této zákeřné nemoci existuje účinné očkování, Češi se zatím do ordinací pro vakcíny příliš nehrnou. Následky onemocnění jsou přitom většinou fatální.

Kociánkovští Vás opět přivítají v Zahradách lidských hodnot

Již sedmým rokem se Centrum Kociánka, sídlící v Brně Králově Poli, otevře veřejnosti prostřednictvím festivalu Dobrý den Kociánko, a to ve čtvrtek 25. května v čase od 10 do 21 hodin.

Mám po dopravní nehodě na motorce poškozený mozek. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Mám nárok na průkaz ZTP. Měl jsem dopravní nehodu na motorce. Paní mi nedala přednost. Krvácení do břicha neřeším, ale to, že jsem chtěl hlavou posunout auto, tak to jo.
Mám poškozený mozek, krvácení do mozku. Dostal bych na to průkaz?

Už dvakrát mi nebyl přiznán invalidní důchod. Co mám dělat?

Dotaz:
Mám roztroušenou sklerózu. Zařizoval jsem si 2x důchod a ani na podruhé jsem ho nedostal, i když doktor v Kyjově říkal, že na něj mám právo, ale doktor v Hodoníně, tam co jsem si vyřizoval, říkal že na něj právo nemám, protože my říkal, že my nic není, ale to není pravda. Je my čím dál hůř a žádné léky nepomáhají. A taky nemohu nikde sehnat práci, protože člověka s RS nikde nechtějí. Tak se ptám. Co mám teda dělat?

MMR pošle na odstranění bariér pro postižené téměř 14 milionů Kč

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle z národních dotací 13,7 milionu korun na projekty určené k odstranění bariér pro tělesně postižené. Jde například o vybudování plošin u vstupů do obecních nebo městských úřadů, uvedla mluvčí ministerstva Veronika Vároši. MMR podle ní schválilo všech osm přijatých žádostí