Archiv: Duben 2017

Domovy a odbory: Chybí pečovatelé, hrozí omezení péče o seniory

Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS) a odbory upozorňují na omezování péče o seniory a postižené v seniorských domovech a dalších zařízeních. Chybí tam několik tisíc pečovatelek a pečovatelů, kvůli nízkým výdělkům se nedaří přijmout a udržet nové síly. Situace se zkomplikuje o letních dovolených, někde nebude možné zajistit ani základní péči.

Lidé s demencemi a jejich rodiny mají ve Zlíně kontaktní místo

Lidé s Alzheimerovou nemocí a jinými demencemi a jejich rodinní příslušníci mohou ode dneška využívat nové kontaktní místo České alzheimerovské společnosti (ČALS) ve Zlíně. Zajišťovat ho bude zlínská pobočka neziskové organizace Naděje, která ve Zlíně provozuje pobytové zařízení a stacionář pro lidi s demencemi.

L´Express: Jste ve stresu? Škrábejte brambory

V rámci svého nového konceptu Our House nabízí supermarket Selfridges v Londýně pro stresované zákazníky práci v dílnách. Především jde o škrábání brambor nebo drcení koření, píše francouzský týdeník L´Express.

Odškodňování za poškození dětí očkováním zatím uzákoněno nebude

Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním zatím nezískají zákonný nárok na odškodnění od státu. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) slíbil takovou úpravu předložit až po říjnových sněmovních volbách. Sněmovna o tom rozhodla v rámci novely o specifických zdravotních službách, která má mimo jiné zjednodušit postupy při vydávání lékařských posudků.

V zeleném ječmeni mělo být hodně vitamínu C, nebyl ale žádný

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila, že v zeleném ječmeni značky Nutri Elements nebyl žádný vitamín C, přestože na etiketě se uvádělo, že jeho obsah je 595 miligramů na 100 gramů výrobku. Inspekce okamžitě nařídila dovozci, aby výrobek stáhl z prodeje a zahájila s ním správní řízení o uložení sankce, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Statistika: Smrtelných úrazů bylo loni 104, zatím vůbec nejméně

Smrtelných pracovních úrazů loni znovu ubylo, stalo se jich tak zatím vůbec nejméně. O život v práci minulý rok přišlo 104 lidí. Počet v posledních desetiletích klesá.

Lékař: V Česku se snižuje počet úmrtí a těžkých zranění dětí

V České republice se snižuje počet úmrtí i těžkých úrazů dětí, řekl dnes novinářům přednosta Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie Fakultní nemocnice Brno Ladislav Plánka.

Le Figaro: Jak zdravým způsobem přibrat na váze

Kalhoty, které byste si přáli vyplnit, křivky, které by se měly rýsovat tu a tady… Dokázat nabrat na váze je zrovna tak výzva jako zhubnout. Jak rozšířit vhodně své rozměry, aniž byste jedli nezdravě? Za hubenost může z velké části metabolismus, ale nejen to, píše francouzský deník Le Figaro.

Sbírka pro nemocného Petra vynesla přes půl milionu. Rodina dostala nové auto

Vznikla loni v listopadu, jejím vyvrcholením byl sobotní benefiční běh na Masarykově náměstí ve Vyškově. Hlavního devítikilometrového závodu se zúčastnilo přes čtyři sta padesát běžců. Sbírka pro jedenáctiletého Petra Holuba z Rostěnic, který trpí následky dětské obrny, skončila.

Papež obdaroval hendikepované, zaplatil jim roční pronájem pláže

Papež František se rozhodl zaplatit roční nájem malé pláže u Říma, která slouží charitě pečující o hendikepované lidi. Pláž je uzpůsobena pro pohyb lidí na vozíčku, se sluněním a koupáním v moři jim pomáhá tým dobrovolníků.