Daily Archives: 2.4.2017

Záchranná služba odvezla z půlmaratonu do nemocnic 24 běžců

Pražská záchranná služba z půlmaratonu odvezla do nemocnic 24 běžců, žádný z nich nebyl v ohrožení života. Během závodu ošetřila další desítky účastníků, jejichž hospitalizace ale nebyla nutná. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Policie podle svého mluvčího Tomáše Hulana nezaznamenala žádné zásadní problémy s řidiči, kteří kvůli závodu museli jet po náhradních trasách.

Na podporu lidí s autismem se budovy rozsvítí modře

Na podporu lidí s autismem budou dnes v Česku některé budovy nasvíceny modře. V hlavním městě bude modře svítit mimo jiné Strahovský klášter. Podle organizátorů má akce, která se koná u příležitosti světového dne porozumění autismu, přispět ke zkvalitnění života lidí s autismem. Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže.

Cestování pro postižené

Sociální síť DisWay usnadňuje handicapovaným cestování. Cestování je i pro lidi s handicapem dosažitelnější. V zahraničí i v Česku přibývá hotelů, kulturních zařízení i dalších míst, která zohledňují jejich potřeby.

Mánie

Zdeněk se probudil a najednou mu všechno připadalo hrozně krásné. Cítil se plný síly. Nevěděl proč, ale bylo mu veselo, začal si zpívat a takto naladěn odešel do práce. Večer přišel opět značně rozveselen a stále něco povídal. Manželka si napřed myslela, že je opilý, ale nebyl. Všechny stále objímal a mluvil o tom, co všechno si koupí a kam budou cestovat…

Implantát v ušním hlemýždi

Babička nedoslýchá a lékař jí předepíše sluchadlo. Jenže babička pořád neslyší a chce silnější aparátek. Přitom už je třeba na té hranici, kde sluchadlo nepomáhá a na řadu by měla přijít operace, říká specialista na ušní choroby Jiří Skřivan. V ČR žije půl milionu sluchově postižených, z toho je skoro osm tisíc zcela neslyšících.