Daily Archives: 3.4.2017

Na Sněžku se letos půjde pro Pavlínku

Jubilejní pátý ročník charitativního výstupu na Sněžku, bude věnován dvouleté Pavlínce Josiekové z Karviné.

Modrý běh podpořil děti s autismem

Charitativní akce se v sobotu zúčastnilo několik stovek lidí.

Vozíčkáři se rádi scházejí, v pátek hráli bowling

Přátelé, kteří mají společného jmenovatele, jímž je tělesné postižení, se pravidelně scházejí po celý rok. Naposledy to bylo v pátek při bowlingu na tachovském zimním stadionu.

Nácvik bezpečné jízdy trénovali také vozíčkáři

Atrakcí se stal elektromobil, který zrychlí z 0 na 100 km za tři vteřiny.

Neudržovaným chodníkem se vozíčkář musel prosekat

Úředníci prý nevěděli, komu ulice patří, tak ji nikdo neudržoval. Magistrát ale slibuje, že ji dá do pořádku.

Jsem v ID 3. stupně, ale celý důchod mi bere exekutor. Kde mohu získat nějaké peníze?

Dotaz:
Mám invalidní důchod 3. stupně. Je mi 54 let a pobírám pouze 3450 Kč. Nemám z čeho žít a mám problémy s nohama. Kyčle obě nohy 2. stupeň a artróza obou kolen 4 a 3 stupeň. Dále mám panickou poruchu, se kterou už marodím 30 let a je to do konce života. V neposlední řadě mám štítnou žlázu, nemocnou páteř, varixy po 3 operacích, které mám opět, na jícnu, kýlu a ještě nějaké drobnosti. Artróza se mi stěhuje už i do rukou, lokty, prsty, ramena. A ještě k tomu mi celou částku bere insolvenční správce. Můžete mi poradit, kde mohu získat nějaké peníze?

The Sun: Odborníci vyvracejí mýty kolem spánku

Pomáhá skutečně počítání oveček usnout? A přináší konzumace sýra pozdě v noci noční můry? To jsou některé z mýtů kolem spánku, které se pokusili potvrdit či vyvrátit britští odborníci na spánek. O tom, k čemu dospěli, informoval zpravodajský server The Sun.

Corriere della Sera: Za váš nos může místo narození

Velký nebo malý, dlouhý nebo krátký, obrácený směrem dolů nebo směrem vzhůru, nos jako brambora: podoby nosů jsou rozmanité, někdo jich dokonce napočítal na čtyřicet. Samozřejmě se dědí, ale studie zveřejněná na stránkách časopisu Plos Genetics ukazuje, že během evoluce to bylo životní prostředí, které určovalo podobu tohoto charakteristického prvku našeho obličeje.

INSPO 2017: Technologie pomáhají překonávat bariéry

Informační a komunikační technologie významně usnadňují a zkvalitňují život lidem se zdravotním postižením. Potvrdil to 17. ročník konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, který proběhl 25. března v Kongresovém centru Praha. Rekordním 400 účastníkům poskytlo 24 přednášek a 27 vystavovatelů unikátní přehled nejnovějších pomůcek, aplikací, programů a služeb, které pomáhají uživatelům vyrovnat se s nejrůznějšími zdravotními omezeními.

Lidé s roztroušenou sklerózou těžko hledají práci. Pro zaměstnavatele jsou přitom přínosem

„Mám roztroušenou sklerózu“, tři jednoduchá slova, která ale většina firem od svých zaměstnanců nikdy nezaslechne. Důvodem bývá strach ze ztráty práce, obava z předpojatosti budoucích zaměstnavatelů, odmítnutí kolegů, i to, že se řada lidí s diagnózou dosud nesmířila. Nemoc se týká většinou mladých lidí v produktivním věku, tedy mezi 30 a 40 lety.