Daily Archives: 6.4.2017

Rokycanští slyší na autismus

Dnes po poledni bude v okresním městě oficiálně zprovozněno speciální pedagogické centrum. Je určeno dětem, u nichž byla diagnostikovaná porucha autistického spektra nebo vzniklo podezření na zmíněné postižení.

Olomouc: Noční běh pro Světlušku již dnes

Již pětiletou tradici mají v České republice Noční běhy pro Světlušku. V Olomouci se tato dobročinná akce uskuteční letos poprvé, a to ve čtvrtek 6. dubna od 21 hodin v Bezručových sadech. Přijďte si také užít nejen jedinečnou atmosféru nočního běhu, ale také dobrý pocit z pomoci nevidomým.

Léky na Parkinsona z něj udělaly textaře

Neobvyklý dar má bývalý strážník Robert Jirák. Přestože trpí Parkinsonovou nemocí a má omezenou pohyblivost, když slyší anglickou písničku, vybaví se mu k ní český text. Anglicky ale neumí.

„Vůbec jsem netušila, o čem mluví, když řekli Crohnova choroba“

Čtyřiačtyřicetiletá Katka Janíkovičová z Prahy byla před třiceti lety normální dospívající děvče. Pak ale začala náhle trpět nechutenstvím a neustálým nutkáním na záchod. Do toho během krátké doby zhubla o pětadvacet kilo.

Poběžte za dobrou věc

Dobré místo Pro život Přerov pořádá v sobotu 22. dubna pro Aktivační centrum Jsme tady akci Dobroběh. Běh pro dobrou věc se uskuteční ve Lhotce na Přerovsku od deseti do tří hodin odpoledne.

Jirka Škuthan se pere s následky úrazu a ví, že už nikdy nebude chodit

Prázdninová koupačka s kamarády totálně změnila život sedmnáctiletému Jirkovi Škuthanovi ze Světce. Během pár vteřin se ze zdravého sportovně nadaného kluka, za kterým se se zalíbením ohlédla nejedna holka, stal člověk, který bude doživotně odkázaný na invalidní vozík. V sobotu se v Proboštově na Teplicku koná velká benefiční akce na jeho podporu.

Na onkologii dostali nový užitečný dárek

Rotary Club Český Krumlov pořídil do českokrumlovské nemocnice nové polohovací křeslo, které zvýší pohodlí pacientů při chemoterapii.

Přijďte na Jarmark, vydražíme sukni od Thurmanové i kabelku Morávkové

Netrpělivě očekávaný Jarmark OnaDnes.cz, den plný nákupů krásných věcí od našich čtenářek a za skvělé ceny, je už tuto sobotu. Tradičně se budeme bavit i pomáhat – tentokrát rodině pana Aleše. Poděkování za hlavní partnerství patří Aquapalace Praha. Podpořit nás přijdou herečka Dana Morávková a producentka Olga Menzelová.

MPSV: Podpora seniorských aktivit je pro nás důležitá!

Ministerstvo práce a sociálních věcí letos již podruhé vyhlásilo dotační titul pro samosprávu na podporu aktivit v rámci politiky stárnutí. Krajské úřady mohou své žádosti zasílat až do 14. dubna. Na přerozdělení v rámci dotačního programu je alokováno 14 milionů korun ze státního rozpočtu.

Nejdůležitější faktor léčby? Vstoupit pacientovi do hlavy

Zdraví máme jen jedno, proto bychom se o něj měli starat, připomíná 7. dubna Světový den zdraví, který každý rok vyhlašuje Světová zdravotnická organizace. Jako epidemii 21. století označují lékaři cukrovku, jde ji přitom ve velké míře předcházet.