Daily Archives: 7.4.2017

I přes svůj handicap jsem inspirací pro druhé

Jste člověkem, který se umí prát se svým osudem? Váš handicap pro Vás není překážkou, která by Vás zastavila na cestě za Vašimi sny? Tak právě Váš příběh hledáme a oceníme.

Jubilejní 15. Pohárek handicapovaných plavců suverénně vyhrál „zlatý“ z Ria Arnošt Petráček

Jubilejní 15. ročník plaveckých závodů POHÁREK 2017 je minulostí, největší akce sportovců se zdravotním znevýhodněním v Karlovarském kraji se odehrála první dubnovou sobotu v městském bazénu v Sokolově za účasti více než sto dvaceti handicapovaných plavců a dalších více než dvou stovek pořadatelů, rozhodčích a asistentů.

Kraj Vysočina chce zrušit ústav pro mentálně postižené. Postaví jim domky

Domov Háj v podobě, v jaké funguje dnes, do čtyř let skončí. Sociální zařízení pečující o sedm desítek mentálně postižených lidí razantně změní podobu. Klienti v budoucnu už nebudou žít v jednom velkém ústavu, ale v malých domcích rozprostřených po celém Havlíčkobrodsku.

Ministryně Valachová: Rainmanův mezinárodní den

Statisticky vzato jsou poruchy autistického spektra zřejmě diagnózou či zdravotní komplikací s nejrychlejším růstem výskytu. Zní to neuvěřitelně, ale autismus se vyskytuje asi šedesátkrát častěji než před 40 lety.

Porušuje sanatorium Lotos lidská práva?

Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová tvrdí, že v ostředeckém Sanatoriu Lotos pro lidi postižené Alzheimerovou chorobou porušují zákon a klienty ponižují. Jednatel společnosti, která sanatorium provozuje, Alexander Kučera jakékoliv pochybení odmítá. Zařízení, orientujícímu se na seniory s demencí, podle ombudsmanky chybí odbornost.

Dům s chráněným bydlením vyroste i bez dotace

Potřebu seniorských zařízení se rozhodlo město Tachov podpořit. V nejbližší době proto plánuje výstavbu nového chráněného bydlení.

Josef touží hrát fotbal, dnes má velkou šanci

Unikátní chirurgické pracoviště ve Vysokém nad Jizerou získalo nový speciální aparát. Desetiletý chlapec je první v republice, komu pomohou lékaři postižení ruky zmírnit.

Školní revoluce budí obavy. Spojí děti z běžných a praktických škol

Letos poprvé přijdou k zápisu do základních škol děti, které by dříve mohly nastoupit do praktických škol. Do běžné základky tak zamíří děti s některými formami autismu a poruchami učení. Obávají se toho ředitelé i rodiče.

Parkinson stál loni VZP 455 milionů. Náklady na nejmodernější léčbu stouply za tři roky o 41 %

Více než 455 milionů korun dala v loňském roce Všeobecná zdravotní pojišťovna za péči o své klienty s Parkinsonovou chorobou. Z toho 55,6 milionu stál nejmodernější léčivý přípravek Duodopa. Jde o takzvanou poslední linii léčby, určenou pro pacienty v pokročilém stavu nemoci. Náklady na tento přípravek stouply jen za poslední tři roky o více než 41 %. Celkový počet nemocných, u nichž lékaři vykazují VZP léčbu Parkinsonovy choroby, se přitom v posledních letech příliš nemění a pohybuje se stabilně nad hranicí 20 tisíc.

Budoucí zubaři ukážou, jak na bílé i barevné zuby

Studenti Zubního lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) budou v úterý 18. dubna 2017 na Palackého náměstí v Praze radit lidem, jak si mají čistit zuby, aby omezili vznik zubního kazu, zubního kamene a zánětu dásní.