Daily Archives: 8.4.2017

News.com.au: Zdánlivě nezdravé věci mohou být vlastně prospěšné

Pokud jde o diety, máme tendenci se velmi rychle soustředit na to, co bychom neměli dělat, anebo co děláme špatně – nejíst tohle, tohle omezit, jíst méně, tohle je lepší… nejen že je to matoucí, v drtivé většině je to i negativní a negativistické. Jídlo a jeho konzumace by měly být – stejně jako snaha udržet si dobré zdraví – příjemnou a pozitivní součástí života. Dobrou zprávou je, že některé návyky z oblasti životního stylu, o nichž jste si mysleli, že pro vás jsou špatné, mohou být mnohem lepší, než sami tušíte.

Policie chybovala, když rodičům neumožnila nahlédnout do spisu

Policie chybovala, když odepřela rodičům z Brna možnost nahlédnout do spisu dokumentujícího vyšetřování smrti jejich novorozence. Policie jim nevyhověla s vysvětlením, že před ukončením prověřování byli v postavení podezřelých, a tedy jim podle trestního řádu právo nahlížet do spisu nepříslušelo. Ústavní soud (ÚS) ovšem zdůraznil zvláštní právní ochranu vztahu mezi rodiči a dětmi.

Strava pomáhá předcházet rakovině i porazit ji

Asi třetina nádorových onemocnění souvisí s tím, co jíme, často s přejídáním a nemírnou konzumací tuků a masa. Na druhou stranu téměř polovina onkologických pacientů je ohrožena úbytkem na váze a podvýživou.