Daily Archives: 10.4.2017

Obnoví se dcerce po přiznání průkazu ZTP rodičovský příspěvek?

Dotaz:
Dcerka má downův syndrom. Jsou jí dva roky. S přítelkyní jsme celou dobu nežádali o ZTP průkaz, ale na druhou stranu je hloupost peníze, které dcerce náleží, nechávat státu. Takže teď ZTP průkaz vyřizuji.
Máme ještě tříměsíčního syna, kvůli kterému se nám na dcerku zastavil rodičovský příspěvek. Přítelkyně pobírá jen jeden na syna.
Když jsem u průkazu ZTP žadatel já jako otec, obnoví se dcerce rodičovský příspěvek?
A který z příspěvků započítává sociálka jako příjem v domácnosti?

Maminka potřebuje parkovací průkaz. Jak mám postupovat?

Dotaz:
Má maminka, 72 let, pravidelná dialýza, kardioverter stimulátor, velmi dušná, ujde cca 25 m, vozík jsme jí koupili, ale potřebujeme průkaz na místo k zaparkování. Jak mám postupovat?

Je možné provést výměnu kyčelního kloubu jen v lokálním umrtvení?

Dotaz:
Chtěla bych se zeptat, zda je možná operace /výměna/ kyčelního kloubu při umrtvení? Manželovi je 84 let a existuje obava z celkové anestézie. operace /výměna/ kyčelního kloubu při umrtvení? Manželovi je 84 let a existuje obava z celkové anestézie.

Jan Esterle vede nevidomé klavíristy. Učí se kvůli nim noty v Braillově písmu

Plzeň – Jan Esterle měl se svým o deset let starším bratrem Miloslavem oblíbený dětský rituál. Oba milovali mašinky, a tak se ve volných chvílích vydali na lávku přes plzeňské hlavní nádraží, kde s nadšením v očích pozorovali vlaky. Jiskru spatříte v Janových očích i teď, když se rozpovídá o své další vášni – hudbě.

Charitativní běh podpořil postiženého chlapce

Stříbrná Skalice – Už počtvrté se v sobotu krásná posázavská krajina v okolí Stříbrné Skalice stala dějištěm charitativního běžeckého závodu Od nevidim do nevidim pořádaného nevidomým horolezcem a maratoncem Janem Říhou.

Lidé si pomohou navzájem. Paprsek naděje zakládá svépomocnou skupinu

Třebíč – Paprsek naděje v Třebíči bývá také označován jako Centrum služeb pro podporu duševního zdraví. Poskytuje bezplatně pomoc a podporu lidem s duševním onemocněním. Nově zavádí takzvanou svépomocnou skupinu. Pro koho je určena a co vše Paprsek naděje nabízí, Deníku řekla koordinátorka centra Jindřiška Šmejkalová.