Daily Archives: 13.4.2017

Město Příbram otevřelo nový Komunitní dům pro seniory

Jednadvacet jednotlivců a dva partnerské páry si při slavnostním otevření příbramského Komunitního domu seniorů (tzv. KoDuS) ve středu 12. dubna 2017 převzali symbolické klíče ke svým novým domovům. V domě je dvacet tři bytů, do kterých se seniorští nájemníci začnou stěhovat po podpisu smlouvy od 1. května.

Dvě stříbrné z Rakouska putovaly do České Lípy

Přes tři tisíce mentálně postižených sportovců ze sto deseti zemí světa se v polovině března utkalo v devíti sportovních disciplínách v rámci Světových zimních her speciálních olympiád.

Česko péči o duševně nemocné neumí. Změnit to má reforma

Psychicky nemocní vyjdou stát na sto miliard korun ročně. Na léčbu jde ale jen zlomek částky – devět miliard. Zbytek spolykají invalidní důchody a další dávky. Ministerstvo chce neefektivní systém předělat.

Rada vlády pro seniory jednala o pomoci lidem s Alzheimerem

Rada vlády pro seniory a stárnutí populace se na svém 31. jednání zabývala výsledky Analýzy kvality života seniorů v ČR, který pro MPSV zpracoval tým brněnské Mendelovy univerzity.

„Strach ze samoty je často větší než z bolesti.“ Jaký je význam duchovní péče v nemocnici a v nemoci?

Velikonoční rozhovor s nemocničním kaplanem Fakultní nemocnice Brno knězem Leo Zerhauem a pastorační asistentkou Annou Kostkovou o roli duchovní péče v životě nemocných lidí.

Olomoučtí vědci vyšlechtili nové odrůdy, pomohou při nemoci jater

Olomoučtí vědci vyšlechtili tři nové odrůdy ostropestřce mariánského, jehož aktivní látky pomáhají lidem s nemocemi jater. Využity budou ve farmacii. Výzkum trval šest let, rukama vědců za tuto dobu prošly tisíce rostlin. Nové odrůdy dostaly název Tevasil, Albus a Tevadian. Na výzkumu se podíleli vědci z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum.

LEPŠÍ JE CÉVNÍ PŘÍHODA, KE KTERÉ NIKDY NEDOJDE. HLÍDEJTE SI CHOLESTEROL

Kardiovaskulární onemocnění (KVO) se stále drží na prvním místě v příčině úmrtí, jak v Česku, tak v celé Evropě.  Přitom pomoc existuje. Primární prevence, změna životního stylu …..