Daily Archives: 18.4.2017

Rozdejte si to v závodě s autem! Kdo mu uteče nejdále, vyhraje

Letos sedmého května již počtvrté v ulicích Bratislavy proběhne unikátní charitativní akce Wings for Life World Run, při které si to běžci nerozdávají mezi sebou, ale s jedoucím automobilem.

Velká vizita! připomene historii zdravotnictví a sociální péče

Historie zdravotnictví a sociálně zdravotní péče v Hradci Králové, především v období první republiky, je představena v rozsáhlé výstavě Velká vizita! doplněné samostatnou instalací o zřízení Lékařské fakulty v Hradci Králové. K vidění je denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin v Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

Jsem s průkazem ZTP osvobozen od dálniční známky?

Dotaz:
Je pravda, že jako držitel průkazky ZTP jsem osvobozen od dálniční známky?

Po dlouhé léčbě mám potíže s chůzí. Mohu získat průkaz ZTP?

Dotaz:
V srpnu m.r. mi byla zjištěna myastenie gravis. Léčení probíhalo složitě, ale dnes jsem soběstačný, pouze chůze mi dělá obtíže (rychlá únava). Je možné získat průkaz ZTP bez dalších příspěvků? Jedná se o možnost parkování. Řidičský průkaz mi byl vrácen.

Jak sami škodíme svému duševnímu zdraví

Dramatické a stresující zážitky v nás často zanechávají smutek a vyvolávají otřes, ale také všední rutina a způsob myšlení mají na naši náladu značné dopady. Špatné návyky, jako je zkracování doby spánku, přílišná konzumace alkoholu nebo výčitky mohou podlomit naše duševní zdraví a vést ke krizi, depresím a stavům úzkosti. Naštěstí se ale některým těmto nástrahám nebo špatným návykům můžeme vyhnout, píše italský deník Corriere della Sera.