Daily Archives: 21.4.2017

Půltunová Egypťanka má po operaci o 250 kilogramů méně

Egypťanka, která byla dříve označována za nejtěžší ženu světa, je po operaci poloviční. Informoval o tom indický list The Times of India. Šestatřicetiletá Iman Atyová vážila zhruba 500 kilogramů, ale po operaci, kterou v únoru podstoupila v Indii, má asi o 250 kilogramů méně.

Inkluze není nepřítel. I o tom je příběh Bartoloměje, chlapce s vzácným syndromem

Nechci pro své dítě nic speciálního, chci jen, aby měl stejnou šanci, jako ostatní.

Meningokok vzal dvouleté Pavlínce šanci na normální život

Meningokoková infekce se zpočátku projevuje jako běžná viróza, ale během několika hodin může způsobit smrt nebo doživotní postižení. Ačkoli proti této zákeřné nemoci existuje účinné očkování, Češi se zatím do ordinací pro vakcíny příliš nehrnou. Následky onemocnění jsou přitom většinou fatální.

Kociánkovští Vás opět přivítají v Zahradách lidských hodnot

Již sedmým rokem se Centrum Kociánka, sídlící v Brně Králově Poli, otevře veřejnosti prostřednictvím festivalu Dobrý den Kociánko, a to ve čtvrtek 25. května v čase od 10 do 21 hodin.

Mám po dopravní nehodě na motorce poškozený mozek. Mám nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Mám nárok na průkaz ZTP. Měl jsem dopravní nehodu na motorce. Paní mi nedala přednost. Krvácení do břicha neřeším, ale to, že jsem chtěl hlavou posunout auto, tak to jo.
Mám poškozený mozek, krvácení do mozku. Dostal bych na to průkaz?

Už dvakrát mi nebyl přiznán invalidní důchod. Co mám dělat?

Dotaz:
Mám roztroušenou sklerózu. Zařizoval jsem si 2x důchod a ani na podruhé jsem ho nedostal, i když doktor v Kyjově říkal, že na něj mám právo, ale doktor v Hodoníně, tam co jsem si vyřizoval, říkal že na něj právo nemám, protože my říkal, že my nic není, ale to není pravda. Je my čím dál hůř a žádné léky nepomáhají. A taky nemohu nikde sehnat práci, protože člověka s RS nikde nechtějí. Tak se ptám. Co mám teda dělat?