Daily Archives: 24.4.2017

Mohu se nějak bránit výzvě pojišťovny k náhradě způsobené škody?

OTÁZKA: Nesouhlasím s rozhodnutím soudu, že jsem způsobil ublížení na zdraví, a budu podávat dovolání. Zdravotní pojišťovna už po mně ale chce náhradu škody. Co se stane, když odmítnu nahradit zdravotní pojišťovně škodu?

Zeman se sešel s Ludvíkem a Němečkem, odmítli možnost eutanazie

O stavu zdravotnictví, výhledu jeho financování či o návrhu zákona o eutanazii spolu dnes v Lánech mluvili prezident Miloš Zeman se současným ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem i jeho předchůdcem Svatoplukem Němečkem (oba ČSSD). O poradě hlavy státu s expertním zdravotnickým týmem informoval prezidentům mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Němečka panovala shoda například na odmítnutí možnosti eutanazie v Česku.

Fakultní nemocnice Ostrava má stacionář pro pacienty psychiatrie

Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) má nový stacionář, který umožní komplexní rehabilitační péči o psychiatrické pacienty. Jeho vybudování přišlo na 26,7 milionu korun. Většinu nákladů nemocnice pokryla z prostředků Norských fondů, řekl dnes novinářům primář psychiatrického oddělení FNO Petr Šilhán.

Na 220.000 rodin má člena, jenž potřebuje doma profesionální péči

V Česku je kolem 220.000 domácností, jejichž člen potřebuje kvůli dlouhodobé nemoci, postižení či stáří profesionální domácí péči. Víc než čtvrtina rodin by těchto služeb ráda využívala víc, velká část z nich si to ale nemůže finančně dovolit. Skoro pětina rodin v ČR, které měly loni nějaké výdaje na zdravotní péči, je pak platila s obtížemi. V přepočtu je to víc než půl milionu domácností. Vyplývá to z údajů za loňský rok, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Léčení psem pomáhá dětem i starým lidem

Léčebný kontakt psa a člověka vrací v Blansku lidi do života už přes dvacet let. Canisterpii využívají na základní škole, v nemocnici i domově důchodců.

Mám právo být omezován při vjezdu do nemocnice, i když mám ZTP a parkovací průkaz?

Dotaz:
Prosím o odpověď ve věci vjezdu do nemocnice a parkování v ní, vše při nositeli ZTP a parkovacího průkazu O7, řádně vylepeného na pravé straně předního okna auta. Jsem opakovaně omezován vrátným při vjezdu do nemocnice, který požaduje kontrolu dokladu ZTP. Když toto odmítnu, nejsem do nemocnice vpuštěný. Je mně opakovaně polepováno vozidlo zřízencem nemocnice s obsahem „zákaz parkování“. Tyto polepky se velmi obtížně z oken snímají. Upozorňuji na to, že v nemocnici nebývají místa s označením parkování ZTP. Parkuji ale tam, kde nikdy nejde o omezení provozu, nebo jinak neomezuji jiné.

Lékaři proberou otázku EET, nedostatek rezidenčních míst nebo umělé oplodnění

Co chybí primární péči v ČR, aby se dostala na evropskou úroveň? Jak se dotkne nedostatek rezidenčních míst pro praktiky veřejnosti? Přestane být neplodnost považována za nemoc a jak se k tomu postaví pojišťovny? Proč elektronická evidence tržeb (EET) v ordinaci? Co je STK pro chlapy a jak muži stárnou? Tato a mnohá další témata zazní na Jarní interaktivní konferenci Společnosti všeobecného lékařství (SVL) ČLS JEP, která startuje tento pátek ve Slovanském domě v Praze.

Jsem astmatik. Měl bych nárok na průkaz ZTP?

Dotaz:
Jsem astmatik 3 stupně. Je mi 62 let. Měl bych nárok na ZTP?

Nemocní senioři se těší na pergolu. Přispěl na ni každý, kdo si koupil na veletrhu kabelku

Trávit více času venku budou moci i lidé připoutaní trvale na lůžko.