Archiv: Květen 2017

Otevřeli výstavu, kde „vidí“ i nevidomí

I nevidomí si mohou „prohlédnout“ unikátní výstavu, která byla včera otevřena v kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích. Expozice haptických neboli hmatových modelů je totiž první svého druhu na jihu Čech.

Nikdy se nesmířím s tím, že se mi narodil postižený syn, ale chci udělat všechno pro to, aby byl spokojený

Irena Horníková si myslela, že se jí narodí zdravý chlapeček. Marek však přišel na svět s vážnou zrakovou vadou a hypotonickým syndromem, což je zjednodušeně řečeno ochabování svalů.

Stovky lidí si okusily život nevidomých

Klapky na oči a do ruky bílou hůlku dostalo několik stovek lidí, kteří se 24. května přišli podívat na českolipské náměstí Edvarda Beneše.

Student cestoval a získal peníze pro vozíčkáře

Šumperské kino Oko pořádá v neděli 28. května benefiční cestovatelskou přednášku s názvem Kde byl Peťa? Bude na téma příběhu studenta Petera Chalupinaského, který během svých cest získal 186 292 korun pro Konto Bariéry. Nyní se snaží získat další prostředky.

Pozvánka na Den otevřených dveří RS centra

Den otevřených dveří RS centra na Karlově náměstí 32, Praha 2 se uskuteční 31. 5. 2017  od 13 do 16 hodin při příležitosti  Světového dne roztroušené sklerózy.

Lázeňská sezóna letos vypukne 3. června.

Slavnostní zahájení letošní lázeňské sezóny v Janských Lázních, které se uskuteční první červnovou sobotu, se rozhodli organizátoři pojmout ve stylu RETRO, a to se týká oblečení, dopravních prostředků i muziky. Můžete se (ale nemusíte) „vyšňořit“ ve stylu 60. – 70. let a procházet se kolonádou i jinými zákoutími lázní v kalhotách do zvonu, jeans vestičkách a bundách, kolových sukních, puntíkatých šatech a stuhách ve vlasech – prostě ve všem, co bylo tehdy „in“.

DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM ANEB KOUZLO POMOCI HANDICAPOVANÝM

Zdraví a handicapovaní členové sdružení Černí koně se vydají na turné „Tour4change“ Českou republikou s cílem zbořit zdi stojící mezi handicapovanými a většinovou společností. Během svého putování navštíví 5 měst, kde děti ze základních škol zábavnou formou seznámí s problematikou handicapu a zaměří se rovněž na prevenci.

Sněmovna schválila vyšší daňové zvýhodnění dárců krve

Dárci krve a kostní dřeně se zřejmě dočkají vyššího daňového zvýhodnění. Sněmovna dnes ve zrychleném režimu schválila návrh poslanců TOP 09 a Starostů, aby si bezúplatní dárci mohli snížit daňový základ za jeden odběr krve až o 3000 korun místo nynějších 2000 korun. Dárci kostní dřeně by si mohli nově odečíst 20.000 korun. Novelu zákona o daních z příjmů nyní dostane k posouzení Senát a poté k podpisu prezident.

V USA se vzmáhá móda mikrodávek drogy LSD

Spisovatelka Ayelet Waldmanová vyzkoušela různou léčbu proti depresi, ale všechno bylo marné. Nakonec našla východisko v ampulce zředěného LSD, podobně jako další stoupenci mikrodávkování této drogy, které se ve Spojených státech stalo módní záležitostí. „Začínala jsem přemýšlet o sebevraždě,“ říká dvaapadesátiletá bývalá právnička z kalifornského San Franciska. Usoudila, že nemá co ztratit, a ukápla dvě malinkaté kapičky tohoto psychedelického produktu na jazyk.

AFP: Tibetská medicína přes skepsi Západu zažívá vzestup

Ještě než vzejde slunce nad indickými Himalájemi, před dveřmi Ješeho Dhondena, ikony tibetské medicíny, která přitahuje pacienty z celého světa, stojí řada lidí. Tato alternativní medicína stará několik století zažívá v Asii i mimo ni nový vzestup, ačkoli na ni vědecké kruhy pohlížejí skepticky, píše agentura AFP.