Daily Archives: 1.5.2017

Co se stane, když odmítnu nahradit zdravotní pojišťovně škodu?

OTÁZKA: Nesouhlasím s rozhodnutím soudu, že jsem způsobil ublížení na zdraví, a budu podávat dovolání. Zdravotní pojišťovna už po mně ale chce náhradu škody. Co se stane, když odmítnu nahradit zdravotní pojišťovně škodu? Odpovídá VZP

Transplantaci dělohy v IKEM podstoupilo již 6 žen

Již šesti ženám toužícím po vlastním dítěti transplantoval v uplynulém roce speciální operační tým pod vedením Jiřího Froňka z IKEM a Romana Chmela z FN Motol dělohu. Brzy se pod dohledem lékařů začnou připravovat na umělé oplodnění a pokud se vše podaří, tak i na první těhotenství. To vše v rámci jediné klinické studie na světě, která zahrnuje transplantace dělohy od žijících i zemřelých dárkyň.

Co prožívají maminky, kterým se narodí miminko předčasně?

O svém strachu i cestě k naději se svěřila Hedvika Č., jejíž synek se před necelým rokem narodil s porodní hmotností pouhých 490 gramů. Jak probíhaly první dny malého miminka na jednotce intenzivní péče Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Brno? I o tom se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Corriere della Sera: Záporní filmoví hrdinové mají potíže s kůží

Studie Texaské univerzity publikovaná na stránkách časopisu Jama Dermatology analyzovala dermatologickou problematiku desítky záporných hrdinů ze stovky nejslavnějších filmových osobností – ať už kladných, nebo záporných. Z oněch deseti jich šest mělo problémy s pokožkou.

AFP: Švýcarsko je oáza legálního konopí

Šedovlasá šedesátnice v jednom obchodě v Lausanne na východě Švýcarska pozorně zkoumá a očichává různé druhy marihuany. Jde o obchod, jehož zboží je naprosto legální. „Kterou byste mi doporučil pro někoho, kdo má zdravotní problémy?“ ptá se prodavače Paula Monota, spoluzakladatele obchodu DrGreen.

VÝLET BEZ PODRAZU

Pro osamělé seniory pořádají celodenní zájezdy na zajímavá místa. S živou hudbou, obědem a zdravotnickým dohledem. To celé za symbolickou stokorunu. Předraženou sadu hrnců, „zázračné“ léčivé přístroje ani úvěrovou smlouvu si přitom výletníci domů nepřivážejí. Jenom milý zážitek. A o to taky antišmejdské iniciativě s názvem Hurá na výlet! jde.