Daily Archives: 3.5.2017

Petice volá po záchraně ranče pro postižené děti, Hlučín kritiku odmítá

Lidé na Hlučínsku podepisují petici za záchranu Dětského ranče v Hlučíně. Zařízení s chráněnými dílnami, jezdeckým klubem, minizoo a zázemím pro postižené děti má vážné potíže. Odvrátili se od něj sponzoři a dostalo se do sporu s městem.

Žena, která trpí vzácnou formou ichtyózy, pomáhá stejně nemocným dětem

Marii Žampachovou z Litvínova sice sužuje nevyléčitelná nemoc, ale sama se snaží pomáhat druhým. Třiadvacetiletá žena totiž trpí nemocí zvanou ichtyóza, což je genetické onemocnění, porucha rohovění kůže.

Celý článek ZDE

Pomůžete rockerům s festivalem? Podporují hendikepované děti

Dalším hendikepovaným dětem pomůže letošní ročník Rockfestu, jenž se bude tradičně konat v Růžové u Děčína. Teď by ale potřebovali pomoci sami organizátoři, ti totiž náklady na festival hradí ze svého.

Na péči o děti získávají peníze při závodě kačenek

Soběslavské I MY pomáhá v celém Jihočeském kraji postiženým dětem a jejich rodinám již 17. rokem. Pravidelně navštěvuje 40 rodin, kde odborné poradkyně spolu s rodiči hledají způsoby, jak rozvíjet dovednosti dítěte a jak mu porozumět.

Brání odstraňování bariér pro vozíčkáře úředníci?

Prosečský starosta Jan Macháček nad úřednickými překážkami jen smutně kroutí hlavou.

Pneumokoková meningitida mě připravila o sluch, pomohl mi implantát

Byly mi necelé tři roky, když jsem onemocněl pneumokokovou meningitidou. Nemoc si vybrala svou daň a já ohluchl, ale přežil jsem. Dnes funguji normálně a to i díky kochleárnímu implantátu.

Z mostu střemhlav na vozíku a premiérové promítání klipu Noha na kolejích

Jednodenní festival Pojď dál, který každoročně organizuje kapela The Tap Tap a Jedličkův ústav, není třeba představovat. Již pátým rokem se odehraje 13. května na dvou místech. Adrenalinové dopoledne v parku Folimanka pod Nuselským mostem a hudební podvečer v areálu Jedličkova ústavu na Vyšehradě.

Bezbariérových toalet není dost, brzy přibudou v muzeu

Pardubice jsou z pohledu vozíčkáře Milana Peška k lidem se zhoršenou pohyblivostí poměrně vstřícné. „Město je celkem dobře pokryto nájezdy. Problémy s bezbariérovostí bývají hlavně ve starších objektech, ve kterých sídlí některé úřady,“ uvedl muž, který je na vozíku od roku 1992.

Se zarůstajícími nehty si poradí rovnátka

Zarůstající nehty dokážou pěkně potrápit. Jednak se jedná o vcelku bolestivou a nepříjemnou záležitost, ale také vadu na kráse. Příliš široký nehet tlačí na kožní valy po stranách, čímž vzniká nepříjemný otlak a dochází k povrchovému poranění, které může začít hnisat. Postižené místo tak může být zarudlé, bolestivé a mokvavé. Pomoci mohou speciální rovnátka na nehty.

Euroinstitut: Taneční terapie integruje

Ledečský taneční pohár je určen hlavně „normálním“ školám a školským zařízením, kde se žáci mohou prezentovat v kategoriích jako show dance, street dance nebo moderní tanec. V Euroinstitutu, což je praktická škola pro středně těžce mentálně postižené žáky, mají učitelku, která je nadšenec nejen do vzdělávání postižených, ale i do tance. Jmenuje se Zina Hereitová a letos se jí podařilo s její čarodějnickou taneční show Ledečský taneční pohár vyhrát. Ne jí samotné, ale jejím žákům. Jsou to klienti z Domova pro osoby se zdravotním postižením Krajánek z Jesenice u Rakovníka a zároveň žáci Euroinstitutu, praktické školy a odborného učiliště z Panenského Týnce.