Daily Archives: 5.5.2017

Aktivisté zveřejnili snímky úděsných podmínek v maďarském ústavu

Středisko pro práva mentálně postižených (Mental Disability Advocacy Centre MDAC) žádá okamžité uzavření ústavu v maďarském městě Göd na severu země. Příčinou je špatné zacházení se svěřenci. Středisko rovněž žádá vyšetření, jak se zacházelo s finančními prostředky z evropských fondů, které ústav dostal. Zveřejnilo také snímky z ústavu, které předložilo jako důkaz. Svěřenci ústavu trpí podvýživou a na těle mají otevřené rány

K dvacetinám dostali hodnotný dárek

Pořadatelé Velké ceny poprvé slibují možnost limitů i rekordy… Dvacáté narozeniny a s jedním velkým dárkem…. Atletika Bez Bariér Pardubice oddíl handicapovaných sportovců, pořádá ve sváteční pondělí od 10.30 hodin na Městském atletickém stadiónu v Pardubicích na Dukle jubilejní 20. ročník Velké ceny města Pardubic v atletice handicapovaných a 19. ročník KB Českého poháru v atletice vozíčkářů.

Děti si hrají s bublinkovým válcem či vlákny

Nejen postižené děti mají nyní možnost zažívat něco nového a rozvíjet se. K tomu jim pomáhá snoezelen, který vytváří organizace Podej nám ruku ve svém klubu v Klatovech v Plánické ulici. Tento projekt byl jejím velkým snem a nyní se ho daří plnit.

Může si maminka i v 91 letech koupit auto?

Dotaz:
Mám péči o 91 maminku. Má průkaz ZTP. jsem v insolvenci a tak si nemůžu pořídit auto na sebe. Mám možnost koupit autíčko od prvního majitele, ale je tam eko 10 000 Kč. Je možné, aby si v tak vysokém věku maminka koupila auto? Se ZTP by byla zproštěna od eko popl.