Daily Archives: 6.5.2017

Le Figaro: Podle vědců zajišťuje štěstí pět vlastností

Nepátrejte dále, vědci už našli ingredience štěstí. Zatímco výzkum Harvardovy univerzity zdůrazňuje, jak jsou pro štěstí člověka důležité společenské vztahy, poslední studie University College v Londýně vypočítává pět vlastností, které jsou pro štěstí nezbytné, píše francouzský deník Le Figaro.

Zájem o půjčení postýlek pro miminka meziročně vzrostl o pětinu

Zájem o půjčení novorozeneckých postýlek, které vyrábí společnost Linet, meziročně vzrostl o 20 procent. Zájem mají maminky hlavně v Praze a Brně, sdělila marketingová specialistka společnosti Linet Romana Loumová. Měsíční cena pronájmu činí 510 korun, obvyklá doba zapůjčení jsou zhruba tři měsíce a déle.

Piráti: Legalizace konopí by přinesla do státní kasy 3 mld. Kč

Regulovaná legalizace konopí by ročně přinesla na daních do státní pokladny přes tři miliardy korun. Tvrdí to zástupci České pirátské strany, kteří legalizaci konopí pro léčebné i rekreační účely dlouhodobě prosazují. Podle nich by legalizace zároveň omezila černý trh, snížila dostupnost konopí u nezletilých a zaručila spotřebitelům kvalitu zboží. Podle národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila ale odhad pirátů nebere v potaz zdravotní a finanční dopady, které by legalizace měla.

Kraje chtějí po vládě víc peněz pro zdravotníky a sociální oblast

Asociace krajů ČR bude po vládě požadovat, aby se zabývala krajským zdravotnictvím a sociální péčí. Předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová chce zaslat premiérovi prosbu o rozšíření programu jednání celostátní tripartity spolu s krajskými tripartitami 29. května o tato témata. Vildumeztová to dnes řekla novinářům při jednání Rady Asociace krajů v Dříteči na Pardubicku.

Na 7000 lidí prošlo Prahou v pochodu za legalizaci konopí

Centrem Prahy dnes prošel pochod za legalizaci marihuany. Podle organizátorů se ho účastnilo přes 7000 lidí. Demonstranti vyrazili z Karlova náměstí zhruba hodinu po poledni, do svého cíle na ostrově Štvanice dorazili krátce před 15:00 hodinou. Na ostrově na účastníky čeká kulturní program, workshopy i stánky s občerstvením.