Daily Archives: 12.5.2017

Existuje mobil pro sluchově postižené?

Dotaz: Existuje mobil pro sluchově postižené (oboustranná hluchota)?. Vlastním průkazku ZTP.

Mám slovenský průkaz ZTP, ale podnikám v ČR. Mohu jezdit bez dálniční známky?

Dotaz:
Mám průkaz ZTP (uznaný v SR od května t.r.). V SR mám nárok na jízdu po dálnici bez zaplacení známky. Trvalé bydliště mám v SR, mám ale českou poznávací značku na autě a jako OSVČ jsem v ČR plátce silniční daně. Je možné požádat s tímto průkazem (slovenským) v mém případě o osvobození od dálničního poplatku v ČR?

Handicapovanou Terezku rodiče už nemusí nosit do sedmého patra

Bezbariérový přístup do bytu, samootevírací dveře, dostatečně široké chodby pro vozík i snadnější vstup na terasu. Právě to chybělo třináctileté handicapované Terezce Kretschmanové z Bíliny v domě, ve kterém dosud bydlela.

Trend vozíčkářů zve na Olomouckou štafetu na vozíku

Jak už je to pár posledních let tradicí, i letos se den před prestižním Olomouckým půlmaratonem uskuteční sportovně-kulturní akce Olomoucká štafeta na vozíku, kterou pořádá Trend vozíčkářů Olomouc.

Fiktivní požár v centru seniorů prověřil schopnosti záchranářů

V mělnickém centru seniorů propukl v úterním dopoledni požár. Naštěstí jen zdánlivý v rámci cvičení záchranných složek.

K jubileu pět českých rekordů

Na Dukle byla k vidění premiéra pro plnění limitů a také rekordů. Tuplovaný svátek s rekordní účastí i přepisem historie. Již dvacátý rok za sebou se 8. květen stává v Pardubicích i sportovním svátkem. Letos poprvé se uskutečnila tradiční akce pod hlavičkou Atletiky Bez Bariér. Na Městském atletickém stadionu si dali dostaveníčko účastníci prvního kola Českého poháru vozíčkářů a zároveň Velké ceny města Pardubic v atletice handicapovaných.

Havířov se zapojí do Světového dne roztroušené sklerozy a místní kulturní dům „zezelená“

Město Havířov se letos zapojí do Světového dne roztroušené sklerózy a ve středu 31. května symbolicky podpoří všechny, kteří trpí touto zákeřnou nemocí.

Co dělám pro ostatní, beru jako samozřejmé

I když má osmatřicetiletý Petr Julina ze Zlína zdravotní postižení, přesto si nestěžuje. A co víc, svůj život, naplnil pomocí potřebným. Pomáhá, protože podle něj je to samozřejmost.