Daily Archives: 13.5.2017

V Česku roste počet nemocí z tropů, vozí je i pracovníci

V Česku roste počet případů tropických nemocí, jako je malárie, zika nebo horečka dengue. Kromě turistů je podle odborníků vozí i čeští zaměstnanci firem ze služebních cest. Novinářům to dnes řekli zástupci Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce.

Migranti v japonském detenčním centru drží hladovku

Desítky migrantů v japonském detenčním centru drží hladovku na protest proti zdlouhavému vyřizování žádostí o azyl a opakovanému zatýkání. Protestní akce znovu přitáhla pozornost k migrační politice Japonska, které se přijímání běženců dlouhodobě brání. Loni v Japonsku žádalo o azyl rekordních 10.901 lidí, přijato jich bylo pouze 28, napsala dnes agentura Reuters.

BBC: Proč je japonská strava tak zdravá?

Japonci jsou dlouhodobě předmětem úcty a studií díky své dlouhověkosti. Průměrná délka života je tu delší než prakticky kdekoli jinde na světě. Proč je tedy japonská strava tak zdravá, a co vlastně Japonci jedí, ptá se server BBC.

Sobotka: Politika má zohlednit zásluhy seniorů, má být solidarita

Politika v Česku musí podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zohledňovat zásluhy seniorů. Dál musí fungovat mezigenerační solidarita. Předseda vlády to řekl v Praze na sjezdu Rady seniorů ČR.