Daily Archives: 16.5.2017

Čekám na transplantaci ledviny a dojíždím na dialýzu. Mám nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Chtěl bych se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na auto, když mám invalidní důchod 3. st. Jsem na čekací listině na transplantaci ledviny a dojíždím třikrát v týdnu na dialýzu.

Roztroušená skleróza zasahuje psychiku celé rodiny

Poruchy nálad, přecitlivělost, popudlivost, apatie. Problémy s vyjadřováním emocí a sebekontrolou, deprese či myšlenky na sebevraždu – to jsou stavy a často přehlížené projevy roztroušené sklerózy (RS). Čelit jim musí nejen pacient, ale i jeho blízcí nebo zaměstnavatel.

Fyzioterapeut: soukromý má na vás více času, ale musíte si zaplatit

Krční páteř, bedra, koleno a další neduhy – když bolí, pomůže fyzioterapeut. Podle čeho ho vybrat a vyplatí se připlatit si?

Vládou prošel věcný záměr zákona o sociálním podnikání

Vláda dnes schválila věcný záměr zákona o sociálním podnikání, který má v budoucnu stanovit jasná pravidla pro sociální firmy i jejich podporu a výhody. Schválení oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru. Norma měla původně platit od letoška, do voleb se ale už připravit a přijmout nestihne.

Studentka navrhla stolek pro těžce postižené děti

Pomůcku, která vznikla jako součást diplomové práce, dnes používají ve speciální základní škole. Její autorka teď hledá investory a pilně shání peníze na drahé a velmi náročné atestace.

Sociálním podnikům v Praze se daří. Neustále vznikají další

Vězni, ženy v tísni či duševně nemocní. Stále více znevýhodněných lidí dostává šanci uplatnit se na trhu práce. A další podniky brzy přibudou.