Daily Archives: 17.5.2017

Mám totální endoprotézu, ale chodím s obtížemi. Mohu si zažádat o průkaz ZTP?

Dotaz:
V roce 2015 jsem si zlomil krček levého kloubu. Podstoupil jsem totální endoprotézu, ale po operaci nastala komplikace. Dřík endoprotézy zajel o 2 cm a tak je levá noha kratší. Mám potíže s chůzí. Prosím o informaci, zda mohu žádat o průkaz ZTP.

Mám průkaz ZTP/P. Jaké s ním mohu využít slevy?

Dotaz:
Mám průkaz ZTP/P. Jaké mám výhody při placení plynu, elektřiny, daně z nemovitosti, telefonní služby atd.?

Jsem odkázaná na invalidní vozík a nemohu se dostavit na ÚP. Jak si mohu prodloužit průkaz?

Dotaz:
Koncem r. 2017 mi bude končit platnost průkazu ZTP/P. Jsem paraplegik odkázaná na invalidní vozík, spíše však ležící doma. Jakým způsobem mi může být platnost průkazu ZTP/P prodloužena – musím se osobně dostavit na Úřad práce?

Radní usilují o dotace na výtah do knihovny

Knihovna Jana Drdy v Příbrami pořádá spoustu zajímavých akcí. Účast na nich ale značně komplikují bariéry, přes které se nedostanou lidé s omezeným pohybem nebo kočárkem. Radní proto usilují o výtah.

Festival staví most mezi dvěma světy

Odznáček se srdíčkem si letos odnesou všichni, kteří se zúčastní už sedmnáctého ročníku Festivalu porozumění v Mariánských Lázních.

Sice neslyší, ale to jim při bowlingu vůbec nevadí

Bowling pro radost 2017. Tak se jmenuje akce Jihlavského spolku neslyšících. Jde o čtyřkolový turnaj. První kolo se uskutečnilo už v dubnu, ta další čekají na hendikepované amatérské sportovce teprve v nadcházejících týdnech a měsících.

Policisté v Mimoni zachránili díky defibrilátoru život seniora

Policisté v Mimoni na Českolipsku zachránili díky automatickému externímu defibrilátoru život pětasedmdesátiletého muže, který zkolaboval.