Archiv: Červen 2017

Pedagožka s asistentkou inspirují nejen děti, ale i jejich rodiče

Perfektní rok má za sebou osmiletá Elenka, která navštěvuje chebskou speciální základní školu. Naučila se spoustu nových věcí, za což podle své maminky vděčí přístupu své učitelky a asistentky.

S novým vozidlem vyrazí domov důchodců na nákupy i k lékaři

Celkem pětačtyřicet firem pomohlo svými penězi k zakoupení sociálního automobilu pro Domov důchodců ve Sloupu v Čechách. Firma Kompakt, která tyto vozy zprostředkovává, včera slavnostně předala vůz do užívání domovu.

S únikem moči dokázal zatočit malý přístroj pod kůží

Pacientům trpícím inkontinencí nabízí velkou naději neuromodulace. Svět ji zná dlouho, u nás je však novinkou. V Motole operovali první pacientku.

Absolvoval tři extrémní triatlony ve třech dnech, aby pomohl hendikepovaným

Zničil se, aby pomohl druhým. Triatlonista Martin Gabla minulý víkend uskutečnil ojedinělý projekt Iron People – sportovně charitativní akci, při níž absolvoval tři extrémní triatlony ve třech dnech napříč Českou republikou od Chebu po Beskydy. Výtěžek z projektu poslouží k podpoře hendikepovaných sportovců. „Chci, aby si mohli plnit sny, jako to dělám já,“ říká Gabla v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Stres startuje přejídání. Jak poruchu příjmu vyléčit?

Dort, koblihy, kremrole, tabulka čokolády… Oběť záchvatovitého přejídání si ulevuje od běžných životních stresů tím, že na posezení spořádá hromadu vysoce kalorických laskomin. Na konci záchvatu jí je špatně nejen z přejedení. Trápí ji výčitky, že neodolala pokušení.

Rozalio: Narušený vývoj řeči – nový nežádoucí účinek hexavakcíny

Téměř 1 000 podezření na nežádoucí účinek vakcín, z nichž 84 % bylo vyhodnoceno jako závažných. Taková je bilance hlášení podaných pacienty i lékaři v roce 2016 Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Vyplývá to z informačního zpravodaje Nežádoucí účinky léčiv 2/2017, který SÚKL nedávno zveřejnil.

V centru města poroste zelenina a bylinky

Komunitní zahrada v chebské Májové ulici bude přístupná i veřejnosti

Zázračná houba penízovka a její účinky na lidský organismus

Houby a jejich účinky jsou na rozdíl od bylin mnohem méně probádané. Jejich čas ale přichází a začínají se dostávat do podvědomí lidí, protože mají široké spektrum využití. Často jsou využívané v tradiční čínské medicíně. K takovým zázračným a prospěšným houbám patří i penízovka sametonohá, která v těle iniciuje regenerační procesy.

Petice má získat pozornost pro děti s autismem

Na začátku května upoutal nebývalou pozornost dokument České televize Děti úplňku. Ukazuje život rodin, které se starají o dítě s těžkou formou autismu.

HENDIKEPOVANÍ SE UTKALI V PĚTIBOJI

DÁME TO! I když mají zdravotní postižení, nechybí jim nadšení pro sport. Včera se téměř 50 hendikepovaných zúčastnilo sportovního dne, který se uskutečnil na plzeňském atletickém stadionu ve Skvrňanech.