Archiv: Červenec 2017

Dolínek (ČSSD): Praha spustila anglickou verzi Mapy přístupnosti

Digitální mapa přístupnosti budov a veřejných prostranství, kterou Praha představila loni v červnu, má nově svou anglickou mutaci. Přehledné informace o přístupnosti objektů z hlediska osob s omezenou schopností pohybu tak nově mohou využívat i zahraniční turisté.

Handicapovaný Ivan Nestával se může pochlubit florbalovými i plaveckými tituly

Na červnové olympiádě dětí a mládeže v Brně obsadil Jihočeský kraj v celkovém hodnocení jedenácté místo. Našly se ale disciplíny, ve kterých jižní Čechy dominovaly.

Hudební festival ukáže, jak se žije autistům

Akce nabídne i stezku, kde si lidé vyzkouší nemoc na vlastní kůži.

Sport Hradec Cup pomohl osmi dětem

Již 9. ročník charitativního turnaje v malé kopané Sport Hradec Cup se hrál po skončení sezony v areálu Slavie. Zúčastnilo se ho 18 týmů s řadou osobností (Frühauf, Hronek, Petřikov, Krmaš, Pláněk, Čáp).

Čekání na zdravotní posudky se zřejmě prodlouží, nejsou lékaři

Čekání na posudek od Lékařské posudkové služby (LPS) se zřejmě prodlouží a stále více jich bude vznikat od stolu. Průměrnou dobu přiznání dávky sice ministerstvo uvádí na 53 dní, ale jsou případy, kdy dotyčný čeká na výplatu peněz dlouhé měsíce až rok. Důvodem je přetíženost lékařů.

Sestra je zcela nevidomá a bude si žádat o ID. Je šance, že jí bude přiznán?

Dotaz:
Mé sestře je 17 let a je zcela nevidomá. Slyšela jsem, že až jí bude 18, může si zažádat o invalidní důchod. Je šance, že jí bude přiznán, i když si zatím ještě neplatila ani žádné sociální pojištění?

Syn se pohybuje pouze na vozíku. Máme nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Můj syn je velice těžce tělesně postižený. Pohybuje se pouze na vozíku. Musím ho denně vozit do školy. Několikrát měsíčně k lékaři. Máme nárok na příspěvek na auto?

Veřejný ochránce práv: Za nezaviněnou chybu ve výpočtu vdoveckého důchodu nemůže odpovídat příjemce

Muž, který pobíral chybně stanovený vdovecký důchod, nemusel přeplatek vracet. Chyba totiž nevznikla jeho vinnou a nemůže za ni nést odpovědnost. Ihned po upozornění ochránkyně ČSSZ chybu napravila a už uhrazený přeplatek stěžovateli vrátila.

Lidé na invalidních vozících testovali bezbariérové cesty v Mladé Boleslavi

Na základě mapování bezbariérovosti Metalové cesty Mladou Boleslaví v minulém roce publikovalo Infocentrum Mladá Boleslav tyto údaje na svých webových stránkách. Díky těmto informacím, které jsou k dispozici na webu www.metalovacesta.cz, se mohla první skupina 13 pražských vozíčkářů v doprovodu dalších 7 osob koncem minulého týdne vydat na výlet do Mladé Boleslavi.

Tři stovky cyklistů objedou Česko! Zavítají do Holašovic

Prvního srpna dopoledne se v Břevnovském klášteře v Praze rozezní varhany. Převor požehná třem stovkám cyklistů před startem pátého ročníku Metrostav handy okolo Česka.