Daily Archives: 3.7.2017

Ve Světlance žehnali novému autu pro charitu

Novému automobilu pro Charitu Svitavy v pátek dopoledne žehnal Ondřej Poštulka ze svitavské římskokatolické farnosti. Nový prostorný vůz, který může převážet díky rampě i klienty na invalidním vozíku, pořídila charita před nedávnem z darů za sedm set tisíc korun.

Pouť vám odpoví na jakoukoli otázku, říká vozíčkář po cestě do Santiaga

Jan Dušek ze Dvora Králové nad Labem jako první český vozíčkář ujel přes 600 kilometrů po svatojakubské cestě ve Španělsku. Trpí roztroušenou sklerózou, která ho na invalidní vozík připoutala před pěti lety.

Lidé se slova hospic bojí

Matka Marie Gregorové z Telče před lety těžce onemocněla. „Byla jsem sama a neměla žádné zkušenosti, přesto jsem si ji ale chtěla nechat doma,“ popsala začátky matčiny nemoci Gregorová. Postupně se začala zajímat o hospicovou péči a zjistila, že v podobné situaci jako ona je i velké množství dalších lidí.

Bartošek (KDU-ČSL): Hledáme řešení k dofinancování sociálních služeb

Skutečnost, že kraje neobdržely pro letošní rok žádné dotační prostředky na navýšení platů v sociálních službách podle nařízení vlády s účinností od 1. 11. 2016, vnímá KDU-ČSL jako zásadní problém. Otázka dofinancování sociálních služeb, a to především v souvislosti s navyšováním platů a mezd, je na úrovni krajů v tuto chvíli řešena velmi intenzivně.

Centru LIRA dá Lípa peníze nejdřív v září

Jako následek údajně nedostatečného financování ze strany České Lípy, omezilo centrum pro autisty služby občanům města. Podle starostky by byl mimořádný příspěvek nespravedlivý k ostatním sociálním službám.

Ministerstvo má k dispozici na podporu psychiatrické péče 425 milionů z EU

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má v další výzvě připraveno na podporu zlepšení dostupnosti a kvality psychiatrické péče 425 milionů korun z evropských dotací, národní spolufinancování činí maximálně 75 milionů korun.

Praha 5: Petr Lachnit zve na V. ročník Senior akademie

Jak uvedl JUDr. Petr Lachnit, radní pro bezpečnost Městské části Praha 5, vzhledem k tomu, že předchozí ročníky Senior akademie se u našich seniorů setkaly s velkým ohlasem, Městská část Praha 5, opět ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy, připravuje v pořadí již V. ročník Senior akademie. Pro účastníky budou připraveny cykly vzdělávacích přednášek z oblasti prevence kriminality.

Jaký je rozdíl mezi průkazem ZTP a ZTP/P?

Dotaz:
Mám problém. Jaký je rozdíl mezi ZTP a ZTP/P?

Dcera má dvojí občanství ČR a SR a průkaz ZTP. Můžeme na Slovensku jet po dálnici bez známky?

Dotaz:
Jedu s dcerou, která má ZTP i invalidní kartu na Slovensko. Já mám dvojí občanství – ČR a SR. Děti po mně dvojí občanství dědí. Je možné cestovat po dálnici bez známky?

Po jak dlouhé době mohu žádat o navrácení DPH u automobilu pořízeného z příspěvku na pořízení motorového vozidla?

Dotaz:
Zakoupil jsem v roce 2014 osobní automobil a nepožádal jsem o navrácení DPH. Na auto mám záruku 5 roků. Mohu ještě žádat o navrácení DPH?