Daily Archives: 7.7.2017

Bolesti zad mají mnoho příčin. Pozor na stres i časté sezení

Bolí mě záda! S touto stížností přichází do ordinací lékařů až třetina pacientů. Mnoho lidí však jen tiše trpí, protože bolest prostě vnímají jako nutné zlo, které patří k jejich životu. Tak to ale být nemusí, když včas vyhledáte pomoc a zjistíte příčinu vašich bolavých zad.

V nemocnici se probrala bez nohy, teď chce sjezdit celou Moravu na kole

Vypravte se do soboty na Pustevny a udělejte dobrý skutek pro hendikepované i pro sebe. Postižené podpoříte finančně, své tělo pohybem. V beskydském sedle najdete speciální modrou bránu. Za každého, kdo jí projde nebo projede, se započítá na konto lidí s postižením pětikoruna. Třeba i Věře, které po jízdě na traktoru lékaři amputovali nohu.

Mám invalidní průkaz, mohu jezdit v pražské MHD zdarma?

Dotaz:
Mám invalidní průkaz, invalidita 3. stupeň a pobírám 400 Kč na mobilitu. Mám jízdné V MHD v Praze zdarma, nebo kde si mám pořídit nějakou průkazku?

Mám roztroušenou sklerózu. Mám nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Mám roztroušenou sklerózu. Nikam nedojdu ani neuvařím. Mám třetí stupen bezmocnosti. Mohu dostat příspěvek na auto? Okres mně to zamítl, tak jsem se odvolala.

Dcera má oboustrannou těžkou hluchotu. Máme nárok na příspěvek na auto?

Dotaz:
Chtěla jsem se zeptat, zdali mám nárok na příspěvek na auto, když u mé dcerky je určena diagnóza oboustranná těžká hluchota. Jezdíme všude možně, samí doktoři atd. Malé je rok a 4 měsíce, je to dost náročné, jelikož mám ještě druhé dítě, kterému jsou 3 roky, jelikož mi ho nemá kdo hlídat, takže si to někteří umí představit, jezdit MHD atd.